16.09.2015 10:16

Def Leppard wraca z nowym studyjnym albumem

Po siedmiu latach zespół wyda następcę płyty „Songs From the Sparkle Lounge” z 2008 roku. Co znajdzie się na najnowszym krążku grupy?

Def Leppard wraca z nowym studyjnym albumem
foto: Celebrity Photo/ East News

Wydawnictwo zatytułowane po prostu „Def Leppard” ukaże się 30 października 2015 roku i będzie jedenastym studyjnym albumem zespołu. 

Za produkcję płyty odpowiedzialny jest wieloletni współpracownik Def Leppard Ronan McHugh, a całość nagrana została w garażu Joe Elliotta. Wokalista w jednym z wywiadów tłumaczył, że początkowo wszyscy spotkali się, żeby przygotować się na nagranie „być może 3-utworowej epki”. Okazało się jednak, że muzycy mają więcej pomysłów na nowe kawałki.

"

Nagle okazało się, że mamy 12 piosenek, a 2 kolejne pojawiły się kilka tygodni później. To pierwszy album, który stworzyliśmy nie mając umowy z firmą płytową, bez nikogo kto przyglądałby się nam i sprawdzał nasze postępy. Myślę, że tę wolność słychać w tych utworach. "

Gitarzysta Phil Collen określił album jako najlepszą rzecz, którą zespół stworzył od czasu płyty „Hysteria”. Z kolei gitarzysta Vivian Campbell już w kwietniu 2015 roku twierdził, że „Def Leppard” to najlepsza płyta, jaką grupa nagrała od 23 lat.

Muzycy przy komponowaniu płyty, przyznali się do inspiracji Led Zeppelin, AC/DC i Queen. W jednym z wywiadów Elliott uzasadnił też, dlaczego wybrano akurat taką nazwę dla nowego albumu. 

"

Nazwaliśmy go po prostu „Def Leppard”, ponieważ tak właśnie brzmi. Nie brzmi, jak jakiś wyjątkowy okres naszej twórczości, po prostu ma wszystko... Każdy singiel na każdy temat, który kiedykolwiek chcieliśmy - akustyczny, ciężki, wolny, szybki - jest tutaj... Tak jak Queen jesteśmy w stanie wymyślić różne typu utworów. "

Na początku września 2015 roku zespół opublikował zwiastun albumu „Def Leppard”. Znamy też okładkę nowego wydawnictwa.

Def Leppard

Album „Def Leppard” ukaże się w formatach CD i 2LP.

Tracklista:

 1. Let's Go
 2. Dangerous
 3. Man Enough
 4. We Belong
 5.  Invincible
 6. Sea Of Love
 7. Energized
 8. All Time High
 9. Battle Of My Own
 10. Broke 'N' Brokenhearted
 11. Forever Young
 12. Last Dance
 13. Wings Of An Angel
 14. Blind Faith

Zespół Def Leppard powstał w Sheffield w 1977 roku i do tej pory sprzedał ponad 100 milionów płyt na całym świecie. 19 maja 2015 roku grupa wystąpiła na warszawskim Torwarze. Niestety, muzycy nie zagrali wtedy utworów z nowej płyty w obawie przed tym, że nielegalne nagrania trafią do internetu przed światową premierą krążka. 

Czekacie na album „Def Leppard”?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Def Leppard