25.01.2016 11:38

Deftones nagrał album o muzyku Depeche Mode?

Znamy coraz więcej informacji o nowym albumie grupy Chino Moreno. Wokalista zabawnie skomentował jedną z plotek dotyczących jego tytułu.

Deftones nagrał album o muzyku Depeche Mode?
foto: Ralph Arvesen, CC BY 2.0 + Andwhatsnext, CC BY-SA 3.0

Następca „Koi No Yokan” tworzy się niespiesznie, a jego premiera była już kilkukrotnie przesuwana. Po ostatnich plotkach mówiących o marcu 2016 roku, otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie od gitarzysty Stephena Carpentera. Ósmy album Deftones ukaże się 8 kwietnia 2016 roku.

Kolejne miesiące - w tym maj i czerwiec - grupa poświęci na występy na europejskich festiwalach. Frank Delgado zdradzał już w październiku 2015 roku, że zespół finalizuje tytuł wydawnictwa oraz poszczególnych utworów. Niedawno internet obiegła lista kawałków, które mieli otrzymać do odsłuchu pierwsi dziennikarze. Zgodnie z poprzednimi zapowiedziami, nowy album miał zawierać 16 utworów. Trzymając się tej wersji, oto pierwsze dziesięć z nich:

Tracklista:

  1. Prayers/Triangles
  2. Acid Hologram
  3. Doomed User
  4. Geometric Headdress
  5. Hearts/Wires
  6. Pittura Infamante
  7. Xenon
  8. (L)MIRL
  9. Gore
  10. Phantom Bride

Potwierdzenie powyższych informacji miałby stanowić zrzut ekranu z maila rozsyłanego przez przedstawicieli zespołu. Zgodnie z nim ósmy krążek Deftones będzie nosił tytuł „Gore”. Kapela wspominała o ukończeniu prac nad materiałem jeszcze pod koniec 2015 roku, jest więc całkiem prawdopodobne, że nowe utwory rzeczywiście funkcjonują już w obiegu promocyjnym.

deftones

Choć nikt jeszcze niczego nie potwierdził, ani niczemu nie zaprzeczył, Chino Moreno odniósł się z pewnym dystansem do krążących po Sieci plotek. Wokalista tweetował wcześniej, że żaden inny artysta - żywy ani martwy - nie napisał tylu utworów, z którymi czułby się związany, co Martin Gore. Główny kompozytor dorobku Depeche Mode został przez niego wspomniany ponownie w kontekście rzekomego tytułu ósmej płyty Deftones:

Potwierdzenie tego, że w zaprezentowanej powyżej trackliście tkwi więcej prawdy niż moglibyśmy podejrzewać, może stanowić jego kolejny tweet. Widzimy na nim Freddy'ego Kruegera z serii horrorów „Koszmar z ulicy Wiązów” oraz tytuł „Prayers/Triangles” - rzekomo otwieracz nowego krążka.

Ostatnia rzecz, jaką wiemy o nadchodzącym albumie Deftones, to że w jednym z utworów pojawi się gościnnie gitarzysta Alice In Chains, Jerry Cantrell. Pozostaje czekać, aż Chino Moreno zatweetuje coś i w tym temacie.

Czekacie na nowe dzieło Deftones?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Deftones