28.01.2016 14:47

Deftones pokazał „brutalne” 30 sekund

Zespół Chino Moreno wreszcie zaprezentował konkrety związane z nowym albumem. Przed Wami 30 sekund nowego utworu.

Deftones pokazał „brutalne” 30 sekund
foto: kadr z wideo

Ósmy album Deftones - po niejasnych spekulacjach za pośrednictwem Twittera - ma już oficjalnie potwierdzony tytuł: „Gore”. Na materiał ma się składać 16 nowych utworów, a w jednym z nich usłyszymy gościnnie gitarzystę Alice In Chains, Jerry'ego Cantrella.

Zwiastun płyty wraz z fragmentem nowej muzyki - prawdopodobnie kawałka „Prayers/Triangles” - zobaczycie poniżej:

Premiera „Gore” była wielokrotnie przesuwana, ale ostatecznie jej datę ustalono na 8 kwietnia 2016 roku. Moreno wytłumaczył opóźnienie komplikacjami związanymi z miksowaniem krążka. Deftones nagrał album razem z Mattem Hyde'em, a następnie muzycy poświęcili się koncertowaniu. Nie byli więc obecni przy miksowaniu materiału.

"

Gdy wróciliśmy z trasy, posłuchaliśmy efektów jego pracy i stwierdziliśmy „ach, spróbujmy czegoś innego”. Więc skorzystaliśmy z usług kogoś innego, kto był świetny, ale nie brał udziału w nagraniach. Tak że wiele niuansów naszego materiału zniknęło. Wróciliśmy zatem do Matta Hyde'a, z którym wszystko się zaczęło. "

Co do charakteru nowej muzyki, wokalista przyznał, że nie potrafi jej porównać do ostatnich krążków zespołu. Dwa poprzednie albumy powstały w podobny sposób, w krótkim czasie, i jego zdaniem uchwyciły momenty, w których w danej chwili znajdował się Deftones. Poza tym jednak są bardzo odmienne.

"

Jak na każdym naszym albumie, są tu fragmenty dynamiczne, jest głośno i agresywnie, ale też nastrojowo. Ciężko mi dokładnie opisać słowami jego brzmienie. Ale to zdecydowanie brzmienie Deftones. Postrzegam tę płytę jako znaczący krok z miejsca, w którym byliśmy poprzednio. "

Gitarzysta Stephen Carpenter potwierdził udział całego zespołu w procesie komponowania. Zdradził, że zdecydowanie zaznaczył swoje brzmienie na „Gore”, ale nie chodziło mu tylko o niego. Bardziej pełnił rolę spoiwa pozostałych muzyków.

"

Jesteśmy zespołem, a w przypadku tego albumu masę roboty odwalili Chino i Sergio Vega, nasz basista. Ja byłem tak naprawdę tylko klejem, który ich trzymał razem. "

Jak Wam się podoba fragment nowego utworu Deftones?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Deftones