16.03.2016 16:51

Deftones udostępnił utwór „Doomed User” z albumu „Gore”

Zespół zaprezentował kolejny kawałek z nadchodzącego krążka. Przekonajcie się, jak brzmi ten numer.

Deftones udostępnił utwór „Doomed User” z albumu „Gore”
foto: kadr z wideo

Premiera nowego albumu była niejednokrotnie przesuwana. W końcu muzycy poinformowali, że 8. krążek zespołu, który będzie następcą „Koi No Yokan” nosi tytuł „Gore” i ukaże się 8 kwietnia 2016 roku. Gościnnie w numerze „Phantom Bride” pojawi się Jerry Cantrell z Alice in Chains, zaś za produkcję odpowiada Matt Hyde.

Krążek promuje singiel „Prayers/Triangles”, który otwiera płytę. Teraz poznaliśmy kolejny utwór, a jest nim Doomed User i możecie go posłuchać na tej stronie.

Kapela poinformowała fanów jeszcze 14 marca 2016 roku o premierze tego numeru udostępniając zdjęcie okładki singla:

Deftones zaprezentował numer Doomed User podczas koncertu w ramach Musink Fest w Costa Mesa.

Posłuchajcie, jak kawałek brzmi na żywo:

Jeszcze w styczniu 2016 roku pojawiły się informacje dotyczące tytułu nowego wydawnictwa. Plotki okazały się prawdą, zaś Chino Moreno odniósł się do tej sytuacji z dystansem udostępniając zdjęcie Martina Gore'a z Depeche Mode i żartując, że tak właśnie wygląda okładka płyty.

Wokalista Deftones tak skomentował wybór nazwy nadchodzącego wydawnictwa:

"

Podczas, gdy tytuły naszych dwóch ostatnich płyt były optymistyczne, to nazwa nowego krążka jest świadomie bardzo odmienna. To nagranie jest inne. Czuję, że „Diamond Eyes” i „Koi No Yokan” były pod wieloma względami bardzo do siebie podobne. Oba albumy były nagrywane w ten sam sposób. "

Fani mogą już zamawiać przedpremierowo album „Gore”. Oprócz samego krążka dostępne są zestawy z winylem, koszulką, czapką oraz przypinką. Deftones ma również w planach występy, z czego najbliższy odbędzie się 16 marca 2016 roku w Mission. Natomiast od czerwca 2016 zespół zagra serię koncertów w Europie.

Jak podoba się Wam numer Doomed User”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Deftones