28.04.2015 08:23

Deftones zapowiedział nowy album

Frontman poinformował, że zespół powoli kończy nagrywanie. Kiedy pojawi się nowa płyta?

Deftones zapowiedział nowy album
foto: Krd, CC BY-SA 3.0

Chino Moreno w rozmowie z BBC 1 ujawnił, że następca krążka „Koi No Yokan” sprzed trzech lat ukaże się jesienią 2015 roku. Koniec nagrań jest już bardzo blisko.

"

Nagrania, przynajmniej, jeśli chodzi o muzykę, zakończyły się. Obecnie pracuję nad wokalem w studiu w moim domu w Oregonie. Wolno, lecz zdecydowanie dążymy do końca. "

Wokalista zdradził, że powstało 16 kompozycji, które brzmią naprawdę dobrze. Jego zdaniem to będzie wspaniała płyta. Fani dotychczas mogli usłyszeć jedynie 15-sekundowy fragment nowego Deftones. Lider grupy opowiedział, czego dalej mogą się spodziewać.

"

Nagranie jest bardzo ekscytujące. Mam wrażenie, jakbyśmy wgłębili się w utwory i poddali je sekcji. Jeśli coś brzmiało zbyt poprawnie, robiliśmy zwrot w lewo i trochę kręciliśmy. Próbowaliśmy czegoś zupełnie innego, nie po to, by dokonać sabotażu, lecz by rzucić sobie wyzwanie i spróbować czegoś, czego wcześniej nie robiliśmy. "

Muzycy czują, że w porównaniu do poprzedniej płyty zrobili duży krok. Posłuchajcie pochodzącego z niej utworu „Tempest” i sprawdźcie, od czego zespół podczas ostatnich prac w studiu trochę odszedł.

Obawiacie się zbyt wielu nowości? Chino Moreno uspokoił miłośników twórczości jego grupy.

"

Zdecydowanie jest to płyta Deftones, zawiera te wszystkie elementy, które czynią nas tym, czym jesteśmy. Nie zamierzamy niczego zmieniać, jedynie myślimy nieszablonowo. "

Nowy album wyprodukuje Matt Hyde. Jego premiera przewidziana jest na 25 września 2015 roku.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Deftones