05.11.2015 10:31

Depeche Mode kończy karierę?

Depeszowcy niecierpliwie czekają na nowy krążek kapeli. Tymczasem frontman obwieścił, że nie będzie kolejnych nagrań. Skąd ta nagła zmiana planów?

Depeche Mode kończy karierę?
foto: kadr z wideo

Ile można pytać o nowe wydawnictwo od Depeche Mode? Aż do skutku. Muzycy mają już tego dosyć i z nudów dają dziennikarzom oryginalne odpowiedzi.

Tym razem Dave Gahan postanowił sprawić psikusa francuskiej prowadzącej programu „Le Grand Journal”. Podczas wywiadu wokalista złożył zaskakujące oświadczenie:

"

Macie ekskluzywny wywiad - nie będzie kolejnego albumu Depeche Mode. "

Czy to oznacza koniec 35-letniej kariery Depeche Mode? Wszystkim opadły szczęki, z resztą mina prowadzącej mówi sama za siebie. Muzyk nie mógł zahamować śmiechu i już po paru sekundach powiedział, że to tylko... żart. To wywołało ulgę u publiczności i gromki aplauz. Żartowniś z tego Gahana, już dawno nie udało się artyście tak wszystkich nabrać. Zapewne paru depeszowcom zabiły szybciej serca.

Zobaczcie, jak udał się żart wokaliście:

Muzyk obecnie promuje swoje nowe wydawnictwo wraz z Soulsavers, ale fani cały czas wyczekują materiału od Depeche Mode. Ostatnio również zaczęto doszukiwać się wpływu brytyjskiego zespołu na kapele metalowe, co było dla Dave'a Gahana wielkim wyróżnieniem. Okazało się również, że sam muzyk jest fanem takich formacji, jak Tool czy Rage Against The Machine.

Członkowie Depeche Mode mają już pod koniec 2015 roku spotkać się, by pomówić o przyszłości zespołu i następcy „Delta Machine”.

Wyczekujecie nowego albumu Depeche Mode?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Depeche Mode