09.02.2017 21:18

Depeche Mode w klipie do singla „Where's the Revolution”

Brytyjskie trio zaprezentowało teledysk do pierwszego singla promującego ich nadchodzące wydawnictwo. Jakie role przydzielił muzykom reżyser klipu Anton Corbijn?

Depeche Mode w klipie do singla „Where's the Revolution”
foto: kadr z wideo

Utwór „Where's the Revolution” to nowy utwór z 14. studyjnego albumu „Spirit”, który ukaże się 17 marca 2017 roku. Krążek jest efektem współpracy Depeche Mode z producentem Jamesem Fordem.

Po udostępnieniu nowego kawałka nadszedł czas na teledysk do tej kompozycji. Podążając za tradycją klimatycznych teledysków „Where’s The Revolution” utrzymany jest w przytłumionych kolorach i osadzony w surowym industrialnym krajobrazie. Zespół otoczony armią posłusznie maszerujących tancerzy zdaje się wizualnie komentować to, o czym według słów Dave’a Gahana jest nowa płyta zespołu – „…ludzkość i naszym miejscu w niej”.

Zobaczcie, jak prezentuje się klip wyreżyserowany przez Antona Corbijna:

Płyta Depeche Mode ukaże się zarówno w wersji cyfrowej jak i kilku formatach fizycznych: standardowej i deluxe. Ta ostatnia zawierać będzie dodatkowo 28-stronicowy booklet ze specjalną okładką oraz zdjęciami, a także 5 remixów przygotowanych przez Depeche Mode, Matrixxmana i Kurta Uenalę zatytułowanych „Jungle Spirit Mixes”.

Wersja winylowa „Spirit” ukaże się na 2 winylach 180g z tracklistą płyty w wersji standard i specjalnym grawerowaniem na stronie B drugiego krążka. W Polsce dostępna będzie także specjalna wersja płyty z przypinką z nowym logo Depeche Mode.

foto: materiały prasowe

Premiera klipu ma miejsce dokładnie dzień po tym, jak zespół ogłosił, ze na rok przekazuje swój fanpage na Facebooku w ręce fanów. Każdy miłośnik, który chciałby wcielić się w rolę administratora fanpage'a Depeche Mode może już teraz umieścić swoje zgłoszenie na tej stronie. Zespół wybierze setki opiekunów strony ze swojej bazy fanów – jednego na każdy z 365 dni.

Co więcej na polskich fanów czeka specjalny event w warszawskim barzeStudio 16 marca 2017, gdzie jako pierwsi w Polsce będą mogli nabyć płytę zespołu wraz z dostępnym tylko tej nocy unikalnym zestawem gadżetów. Oczywiście nie można również zapomnieć o koncercie Depeche Mode 21 lipca 2017 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jak oceniacie nowy klip od Depeche Mode?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Depeche Mode