08.05.2017 15:13

Depeche Mode wykonał na żywo „Heroes” Davida Bowiego

Zespół zaskoczył publiczność wykonując słynną kompozycję legendy rocka. Czy Dave Gahan dał sobie radę z tym numerem?

Depeche Mode wykonał na żywo „Heroes” Davida Bowiego
foto: AFP / East News

Depeche Mode rozpoczął 5 maja 2017 roku w Sztokholmie europejską trasę koncertową promującą najnowszy album „Spirit”, którego premiera przypadła na 17 marca 2017. Oczywiście na trackliście nie mogło zabraknąć utworów z tego wydawnictwa, m.in. singla „Where’s the revolution”, jak również i znanych hitów, typu „I Feel You” czy „Personal Jesus”.

Jednak tym razem fani dostali na bis naprawdę ciekawą muzyczną propozycję. Dave Gahan wraz z resztą zespołu postanowił złożyć hołd wielkiemu twórcy, który odszedł w 2016 roku. Mowa tutaj o Davidzie Bowiem.

Depeche Mode wziął na warsztat „Heroes”, który pochodzi z albumu o tym samym tytule z 1977 roku. Posłuchajcie, jak Brytyjczycy poradzili sobie z tym repertuarem:

Swego czasu pojawiły się informacje, że Depeche Mode planuje złożyć muzyczny hołd Bowiemu na płycie „Spirit”. Najnowszy album „Delta Machine” to efekt współpracy kapeli z producentem Jamesem Fordem z Simian Mobile Disco, odpowiedzialnym za krążki m.in. Foals, Florence & The Machine czy Arctic Monkeys.

Najnowszy materiał będziemy mogli usłyszeć na żywo już 21 lipca 2017 na warszawskim koncercie Depeche Mode na PGE Narodowym.

Aleksandra Degórska
Tagi: #David Bowie #Depeche Mode #Rock News