Derek Chauvin został uznany winnym ws. morderstwa George'a Floyda. Muzycy zareagowali na wieści

21.04.2021 11:22
Derek Chauvin został uznany winnym ws. morderstwa George'a Floyda. Muzycy zareagowali na wieści Fot. Ben Brewer/Xinhua News/East News

Zapadł wyrok w jednej z najgłośniejszych spraw w ostatniej historii. Derek Chauvin został uznany winnym w sprawie morderstwa George'a Floyda. Łącznie grozi mu do 75 lat więzienia.

Zabójstwo George'a Floyda. Derek Chauvin został skazany

Chauvinowi grozi do 40 lat więzienia za morderstwo drugiego stopnia, do 25 lat za morderstwo trzeciego stopnia i do 10 lat za nieumyślne spowodowanie śmierci. Zarzuty są rozpatrywane oddzielnie, kara może więc zostać skumulowana.

Polecamy

Incydent z udziałem George'a Floyda i Dereka Chauvina stał się jedną z najgłośniejszych spraw ostatnich lat. Wywołał protesty na całym świecie, w których ludzie sprzeciwiali się brutalności policji. Rozpoczęły się publiczne dyskusje na temat dyskryminacji i rasizmu.

Podobnie jak w przypadku śmierci Floyda, również podczas ogłoszenia werdyktu sądu muzycy głośno wyrażali swoje opinie na temat sytuacji. ICE T, Rage Against The Machine, Mark Morton z Lamb of God, Andy Biersack z Black Veil Brides, czy Sam Carter z Architects jasno poparli wyrok sądu. 

Polecamy

Sąd w Minneapolis poinformował, że karę Chauvina poznamy w ciągu najbliższych 8 tygodni. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.