31.08.2015 10:08

Dickinson: Mam nadzieję, że to nie ostatni album Iron Maiden

Choroba uczy pokory i ważenia słów, dlatego Bruce Dickinson podchodzi z dystansem do swojej muzycznej przyszłości, niczego nie biorąc za pewnik. Wokalista Iron Maiden ma jednak nadzieję na nagranie kolejnych płyt z zespołem.

Dickinson: Mam nadzieję, że to nie ostatni album Iron Maiden
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Przed oficjalną premierą nowego albumu heavymetalowców grupka fanów dostąpiła zaszczytu odsłuchu krążka. 150 szczęśliwców udało się w podróż samolotem sterowanym przez Bruce'a Dickinsona. Celem startującego z lotniska w Wielkiej Brytanii Boeinga 737-400 był Paryż. Tam właśnie miłośnicy grupy mogli posłuchać pierwszego od 5 lat studyjnego albumu, z utworami „Speed Of Light”, „Empire Of The Clouds”, czy „Tears of a Clown”.

Zobaczcie jak wyglądało przygotowywanie się do startu samolotu na odsłuch płyty:

W samym paryskim Guillaume Tell Studios znalazł się też czas na rozmowę z muzykiem, który odpowiadał na zadawane mu pytania. Bruce Dickinson opowiedział m.in. o swoim zmaganiu się z rakiem, który jest już na szczęście tylko wspomnieniem przeszłości:

"

Dzięki leczeniu naświetlaniem, chemii, świetnym lekarzom i wsparciu wszystkich na świecie guz po prostu zniknął. Pytałem, gdzie on się podział, a lekarze odpowiadali tylko, że wygląda na to, że ciało się go pozbyło, co dla mnie oznacza, że nie wiedzieli co się z nim stało - nie mieli bladego pojęcia! "

„The Book Of Souls” będzie pierwszym dwupłytowym albumem Iron Maiden. Czyś zupełnie nowym w historii grupy. Czy to oznacza, że może jednocześnie stanowić finalne osiągnięcie, po którym zamknie się pewien rozdział w historii muzyki?

"

Mam naprawdę nadzieje, że nie będzie to ostatnia płyta. Miałem zbyt dużo zabawy przy robieniu tego krążka. Równie wiele będę miał na nadchodzącej trasie i to z kilku powodów - cieszę się, że będę mógł z wami rozmawiać, biegać, skakać i latać samolotem. "

Koncerty, o których wspomina Dickinson, będą rozplanowane na dwa lata. Nadchodząca trasą podekscytowany był już wcześniej Nicko McBrain:

"

To będzie coś dużego, jestem tego pewien. Rod, nasz menedżer koncertowy, powiedział nam, że mamy nie planować niczego przez kolejne dwa lata. Jeszcze nie wiemy niczego więcej. "

Również macie nadzieję na to, że nie będzie to ostatni album Iron Maiden?

Robert Skowroński
Tagi: #Bruce Dickinson #Iron Maiden #Rock News