07.06.2018 15:38

Die Antwoord śpiewa o obcych w nowym klipie

Zespół kolejny raz pokazał teledysk, który może wywołać u niektórych odruch wymiotny. Zobaczcie klip do utworu „Alien”.

Die Antwoord w klipie Alien
foto: kadr z wideo

Dyskografię południowoafrykańskiej kapeli zamyka krążek „Mount Ninji and da Nice Time Kid” z 2016 roku i Die Antwoord postanowił zaprezentować najnowszy klip do kompozycji z tej właśnie płyty. Mowa o utworze „Alien” - a skoro numer dotyczy obcych, to łatwo się domyślić, co zobaczymy w teledysku.

Wokalistka odegrała rolę tytułowego obcego, który jest odludkiem i nie może nawet w spokoju zjeść w pobliskim barze. Co więcej potem przepoczwarza się w człowieka. Die Antwoord słynie z obrzydliwych klipów, w których pojawiały się sztuczne penisy czy szczury. Najnowsze wideo wpisuje się w dotychczasową estetykę zespołu.

Die Antwoord z klipem do „Alien”

Zobaczcie, jak prezentuje się nowy teledysk:

Zespół obecnie prężnie pracuje nad nowym wydawnictwem zatytułowanym „The Book of Zef”, który ma pojawić się jeszcze w 2018 roku. Wraz ze zbliżającym się sezonem letnich festiwali Die Antwoord ma ręce pełne roboty.

W koncertowym grafiku nie zabraknie również przystanku w Polsce. Kapela zaprezentuje się 17 sierpnia 2018 w ramach Kraków Live Festival 2018. Na imprezie zagra również Kendrick Lamar. Bilety na festiwal kupicie na stronie ebilet.pl.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Die Antwoord