Dinozaury grają metal dla dzieci

Michał Miernik
30.10.2015 12:43
Dinozaury grają metal dla dzieci Fot. kadr z wideo

Chcecie zaszczepić w swoich pociechach miłość do muzyki metalowej, a nie wiecie jak się za to zabrać? Z pomocą przychodzi Hevisaurus - metalowa grupa dla dzieci złożona z... dinozaurów!

Ogromna popularność muzyki metalowej w Finlandii skutkuje tym, że słuchacz w każdym wieku jest w stanie znaleźć coś dla siebie - nawet ten najmłodszy. Nie dziwi fakt, że to właśnie w kraju, który dał światu zespół Lordi powstanie coś takiego, jak omawiana kapela. Odpowiedzią na oczekiwania dzieci jest powstała w 2009 roku grupa Hevisaurus:

Geneza powstania zespołu brzmi dość wiarygodnie - według legendy, pięć metalowych jaj dinozaurów przetrwało katastrofę 65 milionów lat temu dzięki ukryciu w górze czarodziejów. W 2009 roku jaja zostały odkryte przez czarownice, które użyły swojej magii do ich wyklucia. Pięć dinozaurów o dźwięcznie brzmiących imionach, czyli Herra Hevisaurus, Milli Pilli, Komppi Momppi, Riffi Raffi i Muffi Puffi zdecydowało, że ich powołaniem jest granie muzyki metalowej dla dzieci.

W ciągu sześciu lat działalności dinozaury zdecydowanie nie próżnowały i wydały w tym czasie aż siedem albumów - ostatnia z nich to „Soitakaa juranoid!” z 2015 roku. Nigdy oficjalnie nie wyjawiono, jacy muzycy kryją się za maskami dinozaurów. Wiadomo jednak, że w nagraniach brali udział między innymi Mirka Rantanen (Thuderstone), Jens Johansson (Dio, Stratovarius) oraz Henrik Klingenberg (Sonata Arctica).

Dinozaury mogą się pochwalić także sukcesami komercyjnymi. Drugi album grupy, zatytułowany „Hirmuliskojen yö” był w 2010 roku drugą najlepiej sprzedającą się płytą w Finlandii, a gadzia kapela została nagrodzona nagrodą Emma (fińskim odpowiednikiem Grammy) w kategorii „najlepszy album dla dzieci”.

Grupa ma także swój południowoamerykański odpowiednik o nazwie Heavysaurios. Zespół wykonuje te same piosenki, jedyną różnicą jest język - utwory śpiewane są po hiszpańsku:

Czy chcielibyście, żeby powstał polski odpowiednik Hevisaurus?

Michał Miernik Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.