20.02.2017 10:10

Disturbed chce wejść do studia w 2018

Gitarzysta kapeli zdradził, że po zakończeniu trasy muzycy zrobią sobie krótką przerwę, aby naładować akumulatory. Następnym etapem będzie tworzenie nowego materiału.

Disturbed chce wejść do studia w 2018
foto: kadr z wideo

Disturbed idzie za ciosem i nie zamierza długo zwlekać z nagrywaniem kolejnego albumu. Ostatni album „Immortalized” ukazał się w 2015 roku i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno krytyków, ja i fanów, a cover „The Sound Of Silence” zdobył serca wielu słuchaczy. W konsekwencji krążek wspiął się na 1. pozycję listy Billboardu 200 i w wielu krajach pokrył się złotem czy platyną.

Zespół zamierza w najbliższym czasie skupić się właśnie na tworzeniu nowego materiału i fani nie powinni długo czekać na kolejny album. Gitarzysta Dan Donegan udzielając wywiadu przed koncertem w Berlinie opowiedział o planach formacji na najbliższe miesiące:

"

Po tym jak zakończymy trasę myślę, że wszyscy będą chcieli trochę odpocząć. Wrócimy do naszych domów i spędzimy czas z rodzinami. "

Muzyk podchodzi do sprawy bardzo spokojnie twierdząc, że tak zazwyczaj wygląda cykl i po przerwie po tournée nadejdzie czas na pracę nad nowym studyjnym krążkiem:

"

Mam mnóstwo pomysłów, które będę nagrywać na swój telefon i po prostu zachowam pewne pomysły na riffy i wykorzystam je następnym razem, gdy nadejdzie odpowiedni czas. Zawsze, ilekroć tworzymy, musi to być naturalne, gdy czujemy się na to gotowi. Nigdy nie ma presji typu: „Musimy teraz zacząć komponować utwory”. Nie lubimy narzucać sobie sztywnych ram czasowych. "

Kiedy zatem należy spodziewać się nowych brzmień od Disturbed?

"

Definitywnie odrzucam możliwość długiego zwlekania, jednak zapewne będzie to krótka przerwa; to nie będzie 4-letnia przerwa. Jeśli nie będzie to ten rok, to liczę, że w 2018 będziemy znowu w studiu. "

Posłuchajcie, co jeszcze opowiedział muzyk w wywiadzie:

Jest to dobra informacja dla fanów, którzy zapewne już nie mogą doczekać się nowego materiału od formacji. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość i liczyć na to, że kapela dotrzyma słowa.

Która płyta Disturbed jest najlepsza?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Disturbed