Disturbed chce, żeby fani wybrali pierwszy singiel z nowego albumu. Zagłosować może każdy

Olga Konarzycka
01.08.2018 11:23
Disturbed  chce, żeby fani wybrali pierwszy singiel z nowego albumu. Zagłosować może każdy Fot. kadr z teledysku Disturbed to utworu „Sound Of Silence”

Grupa Disturbed zakończyła prace nad nowym albumem. Z tej okazji jej członkowie pozwolą wybrać fanom pierwszy singiel, który będzie promował krążek.

Dobre wieści z obozu Disturbed. Zespół zakończył podobno prace nad nowym albumem. Z tej okazji postanowił umożliwić fanom wybór pierwszego kawałka, który ma promować krążek. Zagłosować może każdy.

Disturbed pozwoli wybrać fanom pierwszy singiel z nowej płyty

Chociaż całość materiału na nową płytę zespół nagrał w maju 2018 roku, dopiero 1 sierpnia 2018 roku jego członkowie ogłosili, że zakończyły się wszystkie prace techniczne w studio. Disturbed ogłosili ten fakt na swoim profilu na Facebooku.

Jak możemy przeczytać w treści oświadczenia płyta będzie stanowiła połączenie kilku stylów muzycznych. Jak twierdzi grupa, od czasu wydania ich ostatniego albumu wśród fanów wywiązała się dyskusja odnośnie kierunku, w jakim zmierza twórczość grupy. W związku z tym Disturbed postanowili pozwolić fanom zdecydować, w jakiej stylistyce ma być utrzymany ich najnowszy singiel – czy ma to być ballada czy może nieco cięższy i ostrzejszy kawałek.

disturbed Fot. foto: screenshot ze strony vote.disturbed1.com

Każdy wielbiciem zespołu może zagłosować wedle swoich upodobań na oficjalnej stronie Disturbed, pod adresem vote.disturbed1.com.

Nowy album Disturbed

Planami odnośnie nagrania nowego materiału Disturbed podzielił się w 2017 roku - wtedy do basista grupy, Dan Donegan zapowiedział wejście do studia najszybciej, jak tylko będzie to możliwe. Z kolei David Dramain przyznał, że zanim muzycy zabiorą się do pracy nad pełnowymiarowym krążkiem, chciałby najpierw wydać akustyczną EP-kę, która marzyła mu się od lat.

Nadchodząca płyta Disturbed będzie pierwszym studyjnym nagraniem grupy od 2015 roku – wtedy to ukazał się album „Immortalized”. Krążek zawierał również cover utworu „Sound Of Silence”, który oryginalnie pochodzi z repertuaru duetu Simon and Garfunkel. Wersja grupy stała się na tyle popularna, że NASA wykorzystało ją w jednym ze swoich filmów poglądowych.

Kiedy najnowsza płyta Disturbed trafi do sprzedaży?

Ekipa Davida Dramaina nie podała jeszcze żadnych innych szczegółów odnośnie premiery nowej płyty – nie wiemy zatem kiedy album trafi na sklepowe półki oraz czy w ramach jego promocji zespół uda się w trasę koncertową. Jak na razie wiadomo jedynie, że za produkcję krążka odpowiedzialny jest Kevin Churko, kompozytor i inżynier dźwięku, który w przeszłości współpracował m.in. z Ozzym Osbournem, Slashem czy Papa Roach.

Możliwe, że więcej informacji na temat kolejnego albumu Disturbed poznamy już wkrótce. Na razie pozostaje jedynie czekać na wyniki głosowania fanów.

A wy jak oceniacie akcję Disturbed? Zagłosujecie?

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.