25.05.2016 08:32

Disturbed i Jacoby Shaddix w coverze Rage Against The Machine

Istne spotkanie na szczycie w numetalowym świecie. Jacoby Shaddix dołączył do Disturbed, aby wspólnie wykonać numer Rage Against The Machine. Zobaczcie jak im to wyszło.

Disturbed i Jacoby Shaddix w coverze Rage Against The Machine
foto: kadr z wideo

Doszło do tego podczas festiwalu Rock On The Range, który odbył się w Columbus w stanie Ohio. Disturbed zamieszczał już na swoich płytach covery znanych utworów. Przykładowo na płycie „Ten Thousand Fists” mogliśmy usłyszeć „Land of Confusion” z repertuaru Genesis, zaś na ostatnim krążku kapeli, „Immortalized”, pojawiło się „The Sound of Silence” z repertuaru duetu Simon & Garfunkel.

Być może następna płyta Disturbed przedstawi nam studyjny cover „Killing in the Name”, gdyż to właśnie ten numer wybrzmiał przed zgromadzoną publicznością. Kapela dowodzona przed Davida Draimana już kilkukrotnie łączyła siły z innymi artystami na scenie. Jednym z ostatnich tego dowodów był wspólny występ z Lzzy Hale.

Posłuchajcie, jak Disturbed i Jacoby Shaddix z Papa Roach poradzili sobie z utworem Rage Against The Machine:

Wykonaniu możemy się też przyjrzeć z drugiej strony:

Dan Donegan, gitarzysta Disturbed, opowiedział o idei wplatania wykonań utworów innych artystów do setlisty zespołu:

"

Pomyślałem sobie, że to będzie duża frajda, jak przedstawimy kilka wielkich, klasycznych numerów. Dzięki temu mamy nieco zabawy na scenie i jesteśmy w stanie oddać hołd kapelom, których jesteśmy fanami. Zawsze lubiliśmy trochę mieszać z coverami. Ponieważ gramy teraz długie koncerty, to fajnie jest wprowadzić kawałki, które każdy zna i będzie śpiewał. "

Przedstawiamy jak wyglądała setlista Disturbed podczas koncertu na Rock On The Range. Obfitowała ona również w inne covery.

Setlista:

 1. Ten Thousand Fists
 2. The Game
 3. The Vengeful One
 4. Prayer
 5. Liberate
 6. Stupify
 7. The Sound of Silence (Simon & Garfunkel cover)
 8. Inside the Fire
 9. The Light
 10. Closer (Nine Inch Nails cover)
 11. I Still Haven't Found What I'm Looking For (U2 cover)
 12. Baba O'Riley (The Who cover)
 13. Killing in the Name (Rage Against the Machine cover)
 14. Indestructible

Bis:

 1. Voices
 2. Down With the Sickness

Z coverów w wykonaniu Disturbed popularność w ostatnim czasie zdobywa „The Sound of Silence”. David Draiman wyznał, że nagrywał ten utwór przez łzy, gdyż tak bardzo wpłynął na niego emocjonalnie. Wokalista opowiedział też o powstawaniu tej aranżacji

"

Myślałem, że nagramy ten kawałek agresywniej, szybciej, bardziej w stylu Disturbed. A tu nagle Dan mówi, żebyśmy zrobili to akustycznie, klasycznie. Po wszystkim, kiedy puścili mi utwór w surowej wersji, brzmiał po prostu piękne. Odwróciłem się do chłopaków i podziękowałem im, bo gdyby nie oni to pewnie nigdy nie poszedłbym w tym kierunku. "

Jak Wam się podoba to wykonanie „Killing in the Name”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Papa Roach Disturbed Rage Against the Machine