30.05.2016 08:34

Disturbed i Sixx:A.M. w coverach U2 i The Who

Repertuar, o który tych kapel nikt by nie podejrzewał. Zobaczcie jak połączone siły Disturbed i Sixx:A.M. poradziły sobie z numerami U2 i The Who.

Disturbed i Sixx:A.M. w coverach U2 i The Who
foto: Amy Harris / REX / Shutterstock / East News; ons.pl

Muzycy wystąpili wspólnie podczas festiwalu Rocklahoma w amerykańskim Pryor. Podobnie, jak w czasie koncertu na Rock On The Range, tak i teraz Disturbed zaprosił na scenę gości. Wówczas był to Jacoby Shaddix z Papa Roach, który razem z Davidem Draimanem wykonał utwór Rage Against The Machine. Tym razem na estradę wkroczyli James Michael oraz sam Nikki Sixx.

Disturbed już niejednokrotnie prezentował publiczności różne covery. Część z nich znalazła się nawet na studyjnych albumach grupy. Na albumie „Ten Thousand Fists” mogliśmy usłyszeć „Land of Confusion” z repertuaru Genesis, zaś na ostatnim krążku kapeli, „Immortalized”, pojawiło się „The Sound of Silence” z repertuaru duetu Simon & Garfunkel.

Z kolei w ostatnich koncertowych setlistach grupy mogliśmy usłyszeć „Closer” Nine Inch Nails, a także „I Still Haven't Found What I'm Looking For” od U2, a także „Baba O'Riley” The Who. Właśnie dwa z ostatnich wymienionych utworów Distubed wykonał wspólnie z członkami Sixx:A.M. Numery zyskały nieco odmienną od oryginałów aranżację, która charakteryzuje się przesterami i tym samym większą dawką mocy.

Przekonajcie się o brzmieniu tych coverów za pośrednictwem poniższego wideo:

Kilka dni później zespół Sixx:A.M. zrekompensował się Disturbed zapraszając za zestaw perkusyjny Mike'a Wengrena do wykonania utworu „Life Is Beautiful”. Miało to miejsce 29 maja 2016 roku na festiwalu River City Rockfest w San Antonio. Posłuchajcie:

Być może do podobnego łączenia sił dojdzie również w Polsce na Power Festival, gdzie obok siebie pojawią się Sixx:A.M., Korn i Megadeth.

Sixx:A.M. wydał w kwietniu 2016 roku album „Prayers for the Damned, Vol. 1”. Jak sama nazwa wydawnictwa wskazuje w przyszłości doczekamy się drugiej części materiału. Nikki Sixx zapowiedział, że już skończył nagrywać bas na ten krążek:

"

Skończyłem partie basu na oba albumy Sixx:A.M. Data premiery i trasa koncertowa są właśnie planowane. DJ Ashba ma jeszcze kilka gitarowych solówek, a James Michael szlifuje partie wokalne. Potem zaczynamy miksowanie. Mam wrażenie, że pod względem kompozycyjnym przerośliśmy na tych krążkach samych siebie, ale koniec końców to nasi fani o tym zadecydują. "

Jak Wam się podoba wspólne wykonanie Disturbed i muzyków Sixx:A.M.?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Disturbed