Disturbed i muzycy Alter Bridge na jednej scenie

Aleksandra Degórska
24.08.2016 10:57
Disturbed i muzycy Alter Bridge na jednej scenie Fot. kadr z wideo

Kapela znowu zaprosiła na scenę wyjątkowych gości. Posłuchajcie, jak muzycy zaprezentowali się w repertuarze Disturbed.

Festiwale muzyczne stwarzają sporo możliwości jeśli chodzi o muzyczne współprace. Distrubed postanowił to wykorzystać i podczas występu w ramach Pain in the Grass Festival w Auburn zaprosił muzyków Alter Bridge oraz wokalistę Geoffa Tate'a, by wspólnie wykonać kilka numerów.

W czasie numeru „Who Taught You How to Hate”, który pochodzi z najnowszej płyty Disturbed zatytułowanej Immortalized Davida Draimana wsparł Geoff Tate - znany z Queensryche, a obecnie udzielający się w Operation: Mindcrime. Muzyków wsparł również Mark Tremonti.

Zobaczcie nagranie z tego występu:

Disturbed ma również w swoim repertuarze cover „Sounds of Silence”, który w oryginale zagrał duet Simon & Garfunkel. Pomysł wykonania właśnie tego numeru zaproponował perkusista zespołu, zaś sam David Draiman był zadowolony z tego, że zaryzykował zaśpiewać słynny numer, dzięki czemu mógł pokazać swoje wokalne możliwości.

Podczas koncertu na Pain in the Grass Festival do wykonania tej kompozycji został zaproszony Myles Kennedy i panowie zaśpiewali utwór z podziałem na głosy:

Jakie jeszcze numery zagrał tego dnia Disturbed?

Setlista:

 1. Ten Thousand Fists
 2. The Game
 3. The Vengeful One
 4. Prayer
 5. Liberate
 6. Who Taught You How to Hate
 7. Stupify
 8. The Sound of Silence
 9. Inside the Fire
 10. The Light
 11. The Animal
 12. Stricken
 13. Indestructible

  Bis:

 14. Voices
 15. Down With the Sickness

Nie jest to pierwszy raz, gdy Myles Kennedy dołączył do kapeli Draimana, by wykonać słynny cover. Zobaczcie nagranie z ich wspólnego występu podczas koncertu Disturbed w Houston:

Już niebawem, bo 16 listopada 2016 roku, Alter Bridge zagra w katowickim Spodku i polscy fani będą mogli przekonać się na własne oczy w jakiej formie jest kapela.

Natomiast Disturbed niejednokrotnie zapraszał muzycznych gości do wykonania utworów zarówno z własnego repertuaru, jak również i coverów, a tych Distrubed ma sporo w swoim repertuarze.

Na jednym z koncertów wraz z Lzzy Hale zagrali numer U2, z Jacoby Shaddixem zaprezentowali utwór Rage Against The Machine, zaś z Sixx:A.M. wykonali covery U2 i The Who. David Draiman natomiast połączył również siły z Breaking Benjamin, by zaśpiewać „Walk” Pantery.

Jak oceniacie wspólny występ Disturbed i muzyków z Alter Bridge?

 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.