24.07.2015 15:49

Disturbed i „nieśmiertelny” utwór tytułowy

Zespół wkrótce wyda swój długo wyczekiwany album „Immortalized”. Jednak nim nastąpi to wydarzenie Disturbed zrobił fanom niespodziankę udostępniając tytułowy utwór z nowego krążka.

Disturbed i „nieśmiertelny” utwór tytułowy
foto: kadr z wideo

Pierwsze od pięciu lat wydawnictwo grupy trafi do sprzedaży 21 sierpnia 2015 roku. Poznaliśmy już pochodzący z niego kawałek „The Vengeful One”, do którego teledysk zaliczył milion odsłon w serwisie YouTube w zaledwie jeden dzień. Na kolejny numer do zaprezentowania słuchaczom muzycy wybrali utwór tytułowy, do którego lyric video stworzył Brad Strickman.

David Draiman, wokalista Disturbed, opowiada o tym, że dla zespołu było to wspaniałe doświadczenie mogąc ponownie zamknąć się w jednym pomieszczeniu, aby móc napisać i nagrać materiał na nowy album:

"

Przypomnieliśmy sobie, jak to było kiedyś. Jest to odczuwalne w materiale - pasja występowania, wywołanie emocji. Poczuliśmy różnicę. "

Dlaczego jednak zespół zrobił sobie tak długą przerwę i z jakich powodów rejestrował piosenki w tajemnicy przed światem ogłaszając swój powrót dopiero wtedy kiedy wszystko było już zapięte na ostatni guzik?

"

Pomysł opierał się na tym, że odejdziemy będąc u szczytu, a wtedy właśnie byliśmy, i powrócimy, kiedy znów poczujemy potrzebę. Wszystko było strategią. Chcieliśmy dać sobie i fanom szansę na oddech, a kulturze czas na rozwój. Teraz jest właściwy moment. Środowisko jest gotowe. Muzyczne tereny są gotowe. My jesteśmy gotowi.  "

Swoje trzy grosze w tej sprawie dorzuca Dan Donegan, gitarzysta kapeli:

"

To było trudne utrzymać wszystko w tajemnicy. O niczym nie mówiliśmy nawet naszym rodzinom czy przyjaciołom. Zniknięcie na prawie cztery miesiące było ciężkie do wykonania, zwłaszcza dla mnie, bo jestem strasznie kiepskim kłamcą. "

Muzyk wyznał także, że nie spodziewał się aż tak gorącej reakcji na wydanie przez zespół pierwszego singla z płyty „Immortalized”. Podziękował fanom za ich cierpliwość i lojalność, za którą jest im niezwykle wdzięczny. Przypominamy jak wygląda okładka krążka i prezentujemy spis utworów, które się na nim znajdą:

foto-materialy-prasowe

Tracklista:

 1. The Eye of the Storm
 2. Immortalized
 3. The Vengeful One
 4. Open Your Eyes
 5. The Light
 6. What Are You Waiting For
 7. You’re Mine
 8. Who
 9. Save Our Last Goodbye
 10. Fire It Up
 11. The Sound of Silence
 12. Never Wrong
 13. Who Taught You How To Hate

Wersja Deluxe albumu będzie zawierać dodatkowo trzy kompozycje, będą to: „Tyrant”, „Legion of Monsters” „The Brave and the Bold”.

Jak wam się podoba utwór „Immortalized”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Disturbed