24.08.2015 11:05

Disturbed na pierwszym koncercie od 4 lat

Amerykański zespół wrócił na estradę po długim czasie, by zagrać kawałki z nowej płyty „Immortalized”. Jak sprawdził się Disturbed? Zobaczcie filmy z koncertu!

Disturbed na pierwszym koncercie od 4 lat
foto: kadr z wideo

Grupa wystawiła swoich fanów na dużą cierpliwość. Muzycy postanowili zarobić sobie kilkuletnią przerwę od występowania na scenie i nagrywania albumów. Koncertowe katusze wielbicieli wcale nie mają ukrócić się szybko – Disturbed zapowiedział, że grupa ruszy w trasę dopiero 11 marca 2016 roku zaczynając od występu w Vancouver.

Wyjątkowo, w dniu wydania płyty „Immortalized”, kapela zagrała w swoim rodzinnym mieście, Chicago. W jakiej formie są muzycy?

Artyści podjęli decyzję o przerwie w 2011 roku, po odbyciu trasy koncertowej promującej piąty studyjny krążek „Asylum”. Fani byli zaniepokojeni, szczególnie po tym, gdy usłyszeli słowa lidera, Davida Draimana...

"

Nie jesteśmy pewni, kiedy wrócimy na scenę. "

Gitarzysta kapeli, Dan Donegan, opowiedział o tym, czy chwila przestoju wyszła muzykom na dobre...

"

Myślę, że to była trudna decyzja do podjęcia, ponieważ cały czas czujemy się, jakbyśmy wspinali się po drabinie kariery. Zamknięcie tego etapu i odejście od niego było czymś w rodzaju zagrania w odważnym filmie, ale właśnie to wydawało się właściwe. (...) Poczuliśmy, że powinniśmy po prostu odsunąć się na chwilę. "

Liczycie na przyjazd kapeli do Polski w 2016 roku?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Disturbed