17.08.2018 13:23

Disturbed opublikował nowy utwór i zapowiedział kolejny album

Grupa podzieliła się z fanami pierwszym singlem z nadchodzącego albumu „Evolution”. Posłuchajcie kawałka „Are You Ready”.

Disturbed
foto: kadr z wideo 'Are You Ready'/Disturbed

Kolejne dobre wieści z obozu Disturbed. Niedawno grupa zakończyła ponoć prace nad kolejnym albumem studyjnym - „Evolution”. Z tej okazji muzycy zorganizowali specjalne głosowanie, w którym pozwolili fanom zdecydować jaka piosenka ma zostać pierwszym singiel promującym krążek - ballada czy raczej nieco cięższy utwór. Wynik ankiety nikogo nie powinien dziwić. Zespół właśnie opublikował całkiem nowy, ostry i dynamiczny utwór. Jak brzmi „Are You Ready”? Posłuchajcie sami.

„Are You Ready”-  nowy singiel Disturbed

16 sierpnia na oficjalnych profilach grupy w mediach społecznościowych zadebiutował teledysk do nowego utworu Disturbed, „Are You Ready”. Jednocześnie zespół ogłosił, że już wkrótce w sklepach pojawi się ich najnowszy album. 

Tak jak zdecydowali fani kawałek jest bardzo żywiołowy i przepełniony ostrymi gitarowymi riffami. Teledysk natomiast pokazuje życie w świecie opanowanym przez technologię. Zobaczcie klip wideo do „Are You Ready”.

Disturbed - kiedy ukaże się nowy album?

Wraz z premierą pierwszego singla Disturbed zdradziło datę ukazania się swojego kolejnego albumu. Płyta „Evolution” zadebiutuje 19 października 2018 roku. W oświadczeniu grupy na Facebooku możemy przeczytać, że uważają oni wydawnictwo za szczególne w ich karierze i mają również nadzieję, że tego samego zdania będą ich fani. 

"

Z ogromną dumną i radością, nie możemy się doczekać, aż podzielimy się ze światem kolejnym rozdziałem w twórczym życiu Disturbed. Ta płyta jest dla nas naprawdę wyjątkowa i możemy jedynie mieć nadzieję, że podczas jej słuchania, świat poczuje to samo.  "

Zespół podkreślił, że muzycznie album przepełniony jest niezwykłymi kompozycjami, w pełni pokazującymi energię i tożsamość Disturbed. Natomiast sam proces nagrywania był dla grupy bardzo emocjonalnym przeżyciem.

"

Płyta prezentuje najbardziej śmiałe i eklektyczne połączenie muzycznych stylów i nastrojów, jakiego podjęliśmy się w naszej karierze. Każda piosenka ma swoją własną tożsamość, uczucie i energię. Pisanie utworów oraz sesje nagraniowe do albumu były dla nas niezwykle emocjonalnym i magicznym przeżyciem. Tworzyliśmy bez jakichkolwiek limitów i ograniczeń, po prostu każdego dnia szliśmy tam, dokąd prowadziła nas muzyczna inspiracja. "

Muzycy dodali, że podczas prac nad albumem pomogła im twórczość największych rockowych klasyków, którymi inspirowali się już w młodości. Album „Evolution” jest ich zdaniem zupełnie różny od ich dotychczasowej twórczości, jak również najbardziej śmiałym wydawnictwem w karierze grupy. 

"

 Nadchodzi „Ewolucja”. Jesteście gotowi? "

„Evolution” - nowa płyta Disturbed

Na nowym krążku Disturbed znajdzie się łącznie 10 kawałków. Za produkcję płyty odpowiedzialny był Kevin Churko, który w przeszłości pracował m.in ze Slashem, Ozzym Osbournem i Papa Roach. I chociaż album pojawi się w sklepach dopiero jesienią, na oficjalnej stronie internetowej zespołu już ruszyła jego przedsprzedaż. 

Ekipa Davida Dramaina ma już na koncie 6 albumów studyjnych. Ostatni z nich, zatytułowany „Immortalized” ukazał się w 2015 roku. Na płycie znajdował się cover wielkiego przeboju duetu Simon and Garfunkel, „Sound of Silence”, który zdobył olbrzymią popularność na listach przebojów.

Kupicie nowy album Disturbed?

Olga Konarzycka
Tagi: Disturbed