20.11.2015 15:18

Disturbed pokazuje „światło”

Grupa Distrubed opublikowała teledysk do utworu „The Light”, który pochodzi z jej szóstego albumu, zatytułowanego „Immortalized”. 

Disturbed pokazuje „światło”
foto: kadr z wideo

„The Light” jest czwartym singlem, który promuje „Immortalized” i zarazem drugim, który został zobrazowany teledyskiem. Widzimy w nim strażaka, który na skutek pożaru odnosi poważne obrażenia - jego twarz zostaje mocno oszpecona. Obserwujemy jego rehabilitację, proces mozolnego dochodzenia do zdrowia i próby pogodzenia się z tym, co go spotkało.

Zobaczcie, jak zespół Distrubed postanowił zobrazować utwór „The Light”:

„The Light” to drugi po „The Vengeful One” utwór z albumu „Immortalized”, który doczekał się teledysku. Pierwszy z nich już w dniu zamieszczenia go w internecie doczekał się ponad miliona odsłon. Jego fragment został wykorzystany w internetowej reklamie wytwórni Reprise Records. Zespół opublikował także lyric video do numeru „Fire It Up”, który traktuje o paleniu marihuany oraz do kawałka tytułowego.

„Immortalized” to szósty album w karierze Amerykanów. Ukazał się w sprzedaży 21 sierpnia 2015 roku – fani grupy na kolejne wydawnictwo czekali od 2010 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał krążek „Asylum”. W tym okresie zespół zrobił sobie przerwę w działalności. Jedną z ciekawostek jest fakt, że na „Immortalized” znalazł się cover utworu „The Sound of Silence” z repertuaru Simon & Garfunkel. Dlaczego grupa postanowiła nagrać swoją wersję tego kawałka? Zostało to wyjaśnione przez Davida Draimana, lidera Disturbed:

"

Tym razem zdecydowaliśmy cofnąć się do lat 60. Mieliśmy mnóstwo różnych pomysłów, aż Mike powiedział, żebyśmy nagrali coś Simona & Garfunkela. (...) Wydawało nam się, że wytoczył naprawdę ciężkie działo, bo to tak klasyczny i legendarny utwór, że wiele osób uważa, że jest nietykalny. Przez to, oprócz zaintrygowania i podekscytowania, byłem troszkę zniechęcony. (...) Myślałem, że nagramy ten kawałek agresywniej, szybciej, bardziej w stylu Disturbed. A tu nagle Dan mówi, żebyśmy nagrali to akustycznie, klasycznie. (...) Po wszystkim, kiedy puścili mi utwór w surowej wersji, brzmiał po prostu piękne. Odwróciłem się do chłopaków i podziękowałem im, bo gdyby nie oni to pewnie nigdy nie poszedłbym w tym kierunku. "

Tak prezentuje się okładka oraz lista utworów tego albumu: 

foto: materiały prasowe

Tracklista:

 1. The Eye of the Storm
 2. Immortalized
 3. The Vengeful One
 4. Open Your Eyes
 5. The Light
 6. What Are You Waiting For
 7. You’re Mine
 8. Who
 9. Save Our Last Goodbye
 10. Fire It Up
 11. The Sound of Silence
 12. Never Wrong
 13. Who Taught You How To Hate

Jak Wam się podoba teledysk Distrubed do „The Light”?

Michał Miernik
Tagi: Rock News Disturbed