31.07.2015 11:14

Disturbed przypala marihuanę w „Fire It Up”

Znamy już kolejny utwór Disturbed, który znajdzie się na płycie „Immortalized”. Niech zrobi się Wam zielono wraz z „Fire It Up” i lyric video do tego kawałka.

Disturbed przypala marihuanę w „Fire It Up”
foto: kadr z wideo

Nowa płyta grupy, z której znamy już utwór tytułowy i „The Vengeful One”, trafi do sprzedaży 21 sierpnia 2015 roku. Znajdzie się na niej również „Fire It Up”, numer, który David Draiman określa jako pierwszy w karierze zespołu, który nie jest do końca na poważnie i należy go traktować, jako formę żartu.

Wokalista wyznał niedawno, że 95% utworów Disturbed napisał będąc na haju. „Fire It Up” to jego oda do marihuany, która od lat daje mu inspiracje. Posłuchajcie kompozycji, którą otwierają dźwięki bulgotania wody w bongo.

Draiman uważa, że „zielony specyfik” bardzo dobrze na niego działa. Twierdzi, że pozwala mu dostrzec niedociągnięcia w rytmice i melodii utworów. Umożliwia szersze spojrzenie na to, jakie możliwości stoją za danymi piosenkami. Skąd wziął się pomysł na „Fire It Up”?

"

Danny Donegan wyszedł z riffem, który miał w sobie funkowe bujanie. To było coś zupełnie innego, więc stwierdziłem, że można spróbować coś z tym zrobić. Numery Disturbed są na poważnie, ale ten jest z przymrużeniem oka. No i w porządku, metal może być zabawny. Poza tym jest wystarczająco dużo osób, które doceniają oświecające działanie palenia marihuany. "

Przypominamy spis utworów z „Immortalized” i jego okładkę:

foto-materialy-prasowe

Tracklista:

 1. The Eye of the Storm
 2. Immortalized
 3. The Vengeful One
 4. Open Your Eyes
 5. The Light
 6. What Are You Waiting For
 7. You’re Mine
 8. Who
 9. Save Our Last Goodbye
 10. Fire It Up
 11. The Sound of Silence
 12. Never Wrong
 13. Who Taught You How To Hate

Wersja Deluxe albumu będzie zawierać dodatkowo trzy kompozycje, będą to: „Tyrant”, „Legion of Monsters” „The Brave and the Bold”.

Jak wam się podoba utwór „Fire It Up”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Disturbed