07.08.2015 10:21

Disturbed pyta, na co czekasz

Zespół, który 21 sierpnia 2015 roku wyda swój nowy, długo wyczekiwany album, opublikował lyric wideo do „What Are You Waiting For”.

Disturbed pyta, na co czekasz
foto: kadr z wideo/ materiały prasowe

Nowa płyta grupy, z której znamy już utwór tytułowy, „The Vengeful One”, a także swoistą odę do marihuany, czyli „Fire It Up”, trafi do sprzedaży 21 sierpnia 2015 roku.

Tym razem Disturbed przenosi nas do bardziej realnego świata. W swoim lyric wideo do „What Are You Waiting For” sprzedaje nam przepis na to, jak żyć.

Disturbed z płytą „Immortalized” wraca po pięciu latach przerwy. Nowy krążek to następca wydanego w 2010 roku albumu „Asylum”.

Niespełna w rok po wydaniu tej płyty grupa zawiesiła działalność. Perkusista Mike Wengren przyznał, że zespół specjalnie przestał grać u szczytu sławy.

"

Robiliśmy to cały czas od 1998 roku. Musieliśmy spróbować w końcu czegoś na własny rachunek. "

Na to, żeby zespół zatęsknił za tworzeniem nie musieliśmy na szczęście długo czekać. Co więcej Disturbed zdradził w jednym z wywiadów, że dawno się tak nie bawił przy nagrywaniu nowego krążka.

"

Nigdy nie mieliśmy takiej zajawki podczas pracy nad płytą. Zwracaliśmy uwagę na szczegóły, zupełnie tak jakbyśmy wszystko co robimy umieścili pod mikroskopem. Żaden z nas nie bał się wyrażania swoich opinii. To był bardzo twórczy czas. "

Ciekawe, czy ma z tym coś wspólnego wyznanie wokalisty Disturbed. David Draiman powiedział niedawno, że 95% utworów na nowy krążek powstało, kiedy znajdował się pod wpływem ;)

Przypomnijmy, zespół Disturbed istnieje od 1996 roku. Do tej pory sprzedał ponad 12 milionów płyt.

Jak Wam się podoba kolejna muzyczna zapowiedź albumu „Immortalized”?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Disturbed