Dlaczego Axl Rose spóźnia się na koncerty?

Magda Słomka
21.08.2015 12:54
Dlaczego Axl Rose spóźnia się na koncerty? Fot. Ed Vill, CC BY 2.0

Powodów może być wiele, jednak jak przystało na gwiazdę rocka, są one dość ekscentryczne. Okazuje się, że w tym temacie dużą rolę pewnego razu odgrywały Wojownicze Żółwie Ninja...

Wokalista Guns N’ Roses szczególnie w latach 90. cieszył się złą sławą jeśli chodzi o spektakularne spóźnianie się na własne koncerty. Są na to dowody w postaci opowieści ludzi, którzy mieli do czynienia z kapelą.

Pewnemu DJ-owi ze stacji Tampa Bay zebrało się na wspomnienia. 28 grudnia 1991 roku Gunsi grali w Tampie na Florydzie. Człowiek ten był ponoć asystentem zdenerwowanego właściciela miejsca, w którym miał odbyć się pamiętny koncert. Skąd te nerwy? Wokalista kapeli spóźniał się z nietypowego powodu...

Managerowie Axla powiedzieli:

Muzyk właśnie ogląda film „Wojownicze Żółwie Ninja II: Tajemnica szlamu”, jego uwaga skupiona jest w 100% właśnie na tej czynności. I nie wolno mu przeszkadzać.

Koncert odbywał się w ramach trasy „Use Your Illusion Tour”, podczas której Rose miał wyjątkowo dużo innych atrakcji od występowania na scenie.

Axl to naprawdę spóźnialska i być może i leniwa osoba. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że muzyk w 2013 roku stracił około 20 milionów dolarów tylko dlatego, że spóźnił się (trzy lata) ze złożeniem skargi na firmę Activision odpowiedzialną za powstanie gry „Guitar Hero III”? Artysta umówił się z firmą, że zezwoli na wykorzystanie utworu „Welcome To The Jungle” w grze, jeśli nie pojawią się w niej numery zespołów, do których należeli byli członkowie Guns N’ Roses, na przykład Velvet Revolver... Umowa została zerwana, jednak wokalista nie otrzymał dzięki temu żadnego odszkodowania, gdyż sprawa została przedawniona.

Rose w 2013 roku przyznał się do tego, że ma problem z zaplanowaniem czasu. Twierdzi jednak, że powód każdego spóźnienia zawsze jest związany z danym koncertem lub osobami, które przy nim pracują...

W ramach „Use Your Illusion Tour” Gunsi grali w Sztokholmie. Ich koncert rozpoczął się jednak dopiero po godzinie 23, kiedy Axl Rose w końcu dotarł na scenę. Okazało się, że to wszystko przez to, że oglądał pokaz fajerwerków, który odbywał się nieopodal... Jak się wytłumaczył?

Jeśli się nudziliście, trzeba było zachować pieniądze i pójść oglądać sztuczne ognie.

Niestety nie mamy informacji dotyczących tego, czy Axl spóźnił się na występ, kiedy to Mike Patton z Faith no More zrobił kupę do jego soku pomarańczowego i nasikał na kartki z tekstem „Sweet Child O Mine”...

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.