23.10.2015 13:11

Dlaczego Dave Mustaine wyrzucił swojego technicznego?

Koncert Megadeth w Brisbane zdaniem Dave'a Mustaine'a nie udał się tak, jak powinien. Lider zespołu winą postanowił obarczyć swojego technicznego i przy okazji wypowiedział się o nim w bardzo niewybrednych słowach.

Dlaczego Dave Mustaine wyrzucił swojego technicznego?
foto: ADMEDIA / SIPA / EAST NEWS

Megadeth wystąpił w australijskim Brisbane 21 października 2015. Zdaniem Dave’a Mustaine’a brzmienie jego gitar było fatalne, a winę za to poniósł jeden z jego technicznych. Muzyk za pomocą wideo postanowił przeprosić za to fanów, ale zanim to zrobił, ostro wypowiedział się o sprawcy całej sytuacji. Wspomniany techniczny na pewno nie był zadowolony, gdy usłyszał takie słowa:

"

Czy znaleźliście się kiedyś w sytuacji, w której jesteście pod presją i macie koło siebie kogoś, kto ma was wspierać, na kim możecie polegać, a ten ktoś okazuje się totalnym, pieprzonym dupkiem, kimś niewartym życia? No cóż, dzisiaj w nocy tym kimś był mój techniczny od gitar, więc wywaliłem go na zbity pysk. "

Po tym „miłym” wstępie nastąpiły właściwe przeprosiny, jednak nie był to koniec wyrzutów pod adresem technicznego:

"

Chciałbym przeprosić wszystkich tutaj w Brisbane - kiedyś to wam wynagrodzimy, bo zasługujecie na coś o wiele lepszego niż to, co ten kretyn dzisiaj zrobił, przepraszam. Megadeth jest o wiele lepszy niż to, co dzisiaj usłyszeliście. Ale wiecie co jest zabawne? On musi z tym żyć, a ja już nigdy więcej nie zobaczę tego debila na oczy. "

Ostatnie kilka sekund wideo to niezbyt wprawna szamotanina z kamerą. Film zniknął z serwisu periscope.tv, ale ktoś zdążył go skopiować i umieścić na YouTube:

Czy Dave Mustaine faktycznie ma powody, by aż tak się denerwować? Oceńcie to sami na podstawie fanowskich nagrań tego występu:

Lider Megadeth jest znany ze swojego trudnego charakteru - w przeszłości zdarzało mu się na przykład wyzywać własnych fanówMustaine'a ciepło z pewnością też nie wspomina Nick Menza, były perkusista zespołu, któremu rudowłosy wokalista zablokował powrót do Megadeth

Nowy, piętnasty już album Megadeth zatytułowany „Dystopia” ukaże się w sprzedaży 22 stycznia 2016 roku, a promowany jest utworem „Fatal Illusion”

Czy Waszym zdaniem Mustaine nie zareagował zbyt ostro w tej sytuacji?

Michał Miernik
Tagi: Rock News Megadeth Dave Mustaine