29.07.2016 13:55

Dlaczego Joey Jordison ukrywał swoją chorobę?

Po kilku latach ciszy muzyk w końcu przyznał się do swoich problemów, choć nie oczekuje współczucia. Czemu tak długo z tym zwlekał?

Dlaczego Joey Jordison ukrywał swoją chorobę?
foto: kadr z wideo

12 grudnia 2013 roku Slipknot rozstał się z perkusistą, jednak nie podano szczegółów dotyczących tego zajścia. Dopiero 13 czerwca 2016 roku w czasie ceremonii Metal Hammer Golden Gods Awards w Londynie Joey Jordison odbierając statuetkę przyznał się do tego, że zachorował na poprzeczne zapalenie rdzenia i nie był w stanie grać. To poniekąd było powodem jego odejścia z zespołu.

Dlaczego muzyk aż 3 lata ukrywał ten fakt w tajemnicy? Okazuje się, że bębniarz nie zamierzał się nad sobą użalać:

"

Nie chciałem być osobą, która mówi: „Och, jestem chory i wszyscy powinni mi współczuć”. "

Jordison unikał mediów jak ognia, bo nie chciał przyznawać się do swoich problemów, które mogłyby wywołać żal u fanów:

"

Byłem ograniczony przez coś, co jest cholernie traumatyczne i skupiłem się na tym, żeby z tego wyjść. Nie musiałem płakać w pieprzonych mediach, żeby zdobyć masę sympatii wyglądając na takiego, który myśli: „Och, tak cholernie cierpię”. "

Muzyk zatem postanowił trzymać to w tajemnicy i walczyć z chorobą:

"

Wycofałem się skupiając na sobie, moim życiu, zastanawiając się co chcę zrobić w karierze. To jest cholernie trudne, to straszne schorzenie, ludzie stają się kalekami. Ja taki byłem. Niektórzy z tego nie wychodzą, mi się udało. Gdy postawiono mi diagnozę musiałem się podnieść, pójść na siłownię, znaleźć odpowiednich trenerów i robić wszystko, żeby wrócić do zdrowia. "

Muzyk przyznał, że cały czas trenuje, żeby być w formie. Oprócz tego wrócił do czynnego grania na perkusji i tworzenia muzyki. Trudne przeżycia związane z chorobą spowodowały, że stał się silniejszym człowiekiem:

"

To dziwne gówno mi się przytrafiło, ale udało mi się tego pozbyć. Przez dłuższy czas moje życie było spieprzone, ale powróciłem. "

Bębniarz rzeczywiście wraca do normalności, czego dowodem są jego muzyczne projekty. Zaangażował się on w supergrupę Sinsaenum, którą tworzą Attila Csihar znany z Mayhem i Sunn O))), Sean Zatorsky z Dååth i Chimaira, Frédéric Leclercq z DragonForce oraz Heimoth z Seth.

Posłuchajcie utworu tego zespołu:

Artysta stworzył również własną formację Vimic, w skład której wchodzą Kalen Chase Musmecci, Jed Simon, Kyle Konkiel i Matthew Tarach. Debiutancki album będzie nosić tytuł „Open Your Omen”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Slipknot