Dlaczego Nergal został jurorem w talent show?

Aleksandra Degórska
19.09.2016 12:12
Dlaczego Nergal został jurorem w talent show? Fot. East News

W 2011 roku muzyk zdecydował się na udział w The Voice Of Poland czym zadziwił zarówno swoich fanów, jak i widzów telewizji. Co sprawiło, że frontman Behemotha postanowił wziąć udział w tym programie?

The Voice Of Poland to show polegające na tym, że jury składające się ze znanych muzyków oraz producentów jest odwrócone tyłem do uczestnika, który swoim śpiewem musi ich do siebie przekonać. Jeśli któryś z jurorów zdecyduje się na to, by się odwrócić do wokalisty - to oznacza, że przechodzi dalej. Uczestnik następnie wybiera drużynę sędziego, który chce go przygarnąć pod swoje skrzydła.

W 2011 roku odbyła się I edycja tego show i w jury pojawił się Nergal, co zapewne zaciekawiło niejednego widza. W końcu nie kojarzy się on z celebrytą, który uśmiecha się do fanów z okładek kolorowych czasopism, choć z powodu swojego związku z Dodą szersza publika dowiedziała się kim jest ten artysta i jaką muzykę wykonuje.

Co zatem sprawiło, że Nergal zdecydował się na uczestnictwo w talent show? Artysta przyznał, że chciał wyjść ze swojej strefy komfortu, by poznać coś nowego:

Undergroundową metalową scenę nazywam swoją „jaskinią” - czuję się tu bezpiecznie. Ale nie ma nic złego w tym, że w swoim życiu wybierasz się w różne miejsca, żeby je zwiedzić dla zabawy, przyjemności czy zdobyć jakąś wiedzę na temat ludzi a nawet o sobie samym. Dlatego też zdecydowałem się na The Voice Of Poland. Chciałem wyjść z mojej jaskini do świata mainstreamu i poradzić sobie z tymi ludźmi jako im równy, a nie jako chłopiec do bicia. Nie miałem zamiaru kogoś udawać - byłem sobą. Czy podobało mi się, że paparazzi śledzili mnie na ulicach? Tak, myślę, że mam tego ducha showmana.

W drużynie Nergala pojawił się Damian Ukeje, który wygrał kontrakt z wytwórnią. Jak więc widać wokalista Behemotha miał nosa, zresztą obejrzyjcie ich wspólny występ w tym talent show:

Nergal obecnie skupił się na pracy nad swoim solowym wydawnictwem utrzymanym w bluesowej stylistyce w ramach projektu Me And That Man. Muzyk zapowiedział, że krążek zatytułowany „Love Is A Dog From Hell” ukaże się na początku 2017 roku.

Tak natomiast wyglądają prace nad nowym klipem wokalisty:

A Wy jak oceniacie decyzję Nergala o uczestnictwie w The Voice Of Poland?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.