06.05.2016 13:09

Dlaczego Nickelback to legenda doom metalu?

Zawsze uważaliście Nickelback za plastikowy zespolik i jedyny komplement określający twórczość kapeli, jaki byliście w stanie z siebie wydobyć brzmiał: „poprockowe dno”? Cały czas byliście w błędzie!

Dlaczego Nickelback to legenda doom metalu?
foto: ASSOCIATED PRESS / FOTOLINK / East News

Grupa, na której czele stoi Chad Kroeger, oskarżana już była o popełnianie zbrodni na muzyce, stała się głównym motywem aplikacji stworzonej, aby nie dzwonić do byłych, a określenie „słuchasz Nickelback” jest traktowane jako ostateczna zniewaga. Cytując klasyka, „świat się pomylił”, a sama kapela zapewne jest dumna z takiego rozwoju wydarzeń, gdyż udało jej się zrealizować cel wsadzenia kija w mrowisko.

Na antenie Antyradia, po tym jak w eterze zabrzmiał numer „When We Stand Together”, Łukasz „Ciechan” Ciechański oznajmił:

"

Legenda doom metalu - zespół Nickelback. "

Niektórzy odebrali to jako ironiczny żart, inni zaś oburzyli się na te słowa:

Prezenter Antyradia miał w pełni rację tytułując zespół w ten właśnie sposób. Być może nie każdy o tym wie, ale Nickelback to faktycznie legenda doom metalu. Muzycy jednak postanowili owiać swój projekt aurą tajemniczości, jednocześnie realizując plan wejścia do głównego nurtu, tylko po to, aby w odpowiednim momencie rozsadzić go od środka pokazując swoje prawdziwe muzyczne oblicze...

Robert Skowronski
Tagi: Nickelback Anty Njós