19.10.2016 11:57

Dlaczego Oasis nie chciał być na soundtracku „Trainspotting”?

Taka szansa zdarza się tylko raz. Jednak Noel Gallagher przez swoją nieuwagę ją zaprzepaścił.

Dlaczego Oasis nie chciał być na soundtracku „Trainspotting”?
foto: materiały prasowe, East News

„Trainspotting” to jeden z tych obrazów, który pokochały rzesze maniaków filmowych zarówno za samą produkcję, jak również za soundtrack. Na ścieżce dźwiękowej znalazły się bowiem kawałki Iggy'ego Popa, New Order, Blur, Primal Scream czy Lou Reeda. 

Wraz z pojawieniem się informacji na temat „Trainspotting 2” z oryginalną obsadą na jaw wyszły również ciekawostki związane z filmem z 1996 roku, który był adaptacją książki Irvine'a Welsha. Okazuje się bowiem, że Oasis mógł dołączyć do grona artystów, którzy pojawili się na ścieżce dźwiękowej do tego filmu. Kapela jednak przez swoją nieuwagę odmówiła współpracy. W zasadzie nie od dziś wiadomo, że praca z Oasis była trudna, zresztą sami bracia Gallagher mieli problemy z dogadaniem się.

W czasie rozmowy na temat filmu producent Andrew Macdonald oraz kostiumograf Rachel Fleming zaczęli wspominać dawne dobre czasy i Fleming opowiedziała, dlaczego Oasis odmówił współpracy:

"

Spotkałam jakiś czas temu Noela, który oznajmił: „Zrobiłbym coś, ale szczerze mówiąc myślałem, że film dotyczy osób obserwujących pociągi. Nie wiedziałem.” Tak właśnie powiedział.  "

Jak więc widać Gallagher przeczytał jedynie tytuł filmu i nie wdawał się w żadne szczegóły. Wiadomo, że ma on wysokie zdanie na temat swojej kapeli i najwidoczniej stwierdził, że „Trainspotting” jest tylko stratą cennego czasu.

Czy Noel ma teraz wyrzuty sumienia? Stworzenie numeru na potrzeby obrazu, który stał się kultowym filmem zapewne nie zaszkodziłoby w karierze Oasis, choć muzyk nadal uważa kapelą za jedną z najlepszych formacji wszech czasów. Zresztą całkiem niedawno Noel wspomniał o tym w jednym z wywiadów:

"

W muzyce sporo się dzieje. Koncertuję na festiwalach i grają tam spore kapele. Pieprzony Oasis był 100 razy większy niż te wszystkie zespoły razem wzięte, wiesz co mam na myśli? Szczególnie w Anglii, nie możesz tego nikomu dokładnie teraz wytłumaczyć. "

Natomiast 2 października 2016 roku ukazał się dokument dotyczący Oasis zatytułowany „Supersonic” i Liam Gallagher w jednym z wywiadów tak odniósł się na pytanie odnośnie sadystycznego zachowania jego brata:

"

On jest dosyć mroczny, ale taki też był Hitler. "

Jak więc widać wiele nie zmieniło się w stosunkach braci, zatem nieprędko zobaczymy ich ponownie na scenie, o czym marzy wielu fanów.

Aleksandra Degórska
Tagi: #Noel Gallagher #Oasis #Rock News