Dlaczego Ozzy i Kiedis udają niedźwiedzie?

Marcin Krzysztof Wodynski
15.05.2015 14:03
Dlaczego Ozzy i Kiedis udają niedźwiedzie? Fot. kadr z wideo

Wokaliści Black Sabbath i Red Hot Chilli Peppers u boku innych gwiazd wzięli udział w kampanii społecznej przeciwko złemu traktowaniu niedźwiedzi. Zobaczcie zabawny spot z udziałem artystów...

Muzycy pojawili się w reklamie społecznej organizacji Animals Asia. W opublikowanym przez nią filmiku Anthony Kiedis próbuje przeczytać wiadomość dotyczącą niedźwiedzi himalajskich. Przeszkadza w tym stylistka, która zakłada mu na głowę uczy, a także maluje mu nos. Gdy muzyk Red Hot Chilli Peppers jest już gotowy do przeczytania oświadczenia, pojawia się ryczący Ozzy Osbourne. Wokaliście Black Sabbath towarzyszy jego żona, Sharon, która przeprasza za zachowanie męża.

W filmiku pojawia się także między innymi były basista Guns N' Roses Duff McKagan oraz Moby, próbujący ułożyć balladę na temat misiów, o które nikt nie dba. Pod koniec na plan wpada znany z programu Jackass Steve-O. Przynosi on ze sobą gitarę i pyta - „Gdzie są wszyscy rockmani?”. Wcale nie chodzi mu o Ozzy'ego i Kiedisa. Twierdzi, że obiecano mu wspólny udział w spocie z Kanye Westem i Justinem Bieberem. Zobaczcie jak to wygląda:

Spot mówi o niedźwiedziach w bardzo lekki sposób, lecz organizacja Animals Asia zajmuje się poważnym problemem. Jest to instytucja, która przeciwstawia się okrutnemu traktowaniu niedźwiedzi brunatnych, malajskich oraz himalajskich. W Chinach i Wietnamie są one przetrzymywane w zbyt małych klatkach, gdzie w wyjątkowo bolesny sposób pobiera się zawartość ich woreczków żółciowych. W Azji wykorzystuje się ją do celów leczniczych.

Oprócz gwiazd spotu w kampanii wzięła udział fotograf Katarina Benzowa. Jest ona autorką sesji zdjęciowej, w której pojawili się bohaterowie kampanii. 

Bear Campaign

Los zwierząt obchodzi także Slasha. Na jego najnowszej płycie „World on Fire” znalazł się utwór „Beneath the Savage Sun”. Mówi on o słoniach, które ludzie zabijają dla ich kości.

Co myślicie o udziale muzyków rockowych w kampanii?

Marcin Krzysztof Wodynski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.