09.09.2015 14:55

Dlaczego Ritchie Blackmore chce znowu grać rocka?

Muzyk zapragnął powrócić na scenę z ostrzejszym repertuarem. Co zmotywowało byłego gitarzystę Deep Purple do takiej decyzji?

Dlaczego Ritchie Blackmore chce znowu grać rocka?
foto: Photoshot / REPORTER / East News

Muzyk zdradził, że ma w planach połączenie sił z członkami Deep Purple i Raibow. Efektami współpracy mają być cztery koncerty, które odbędą się w 2016 roku w Europie.

Jeszcze w lipcu 2015 roku Ritchie Blackmore nie był pewien szczegółów związanych ze swoimi planami. Teraz wie już nieco więcej...

"

Mam zamiar zorganizować cztery występy w czerwcu – wszystkie będą rockowe. Złożyłem już zespół i będą to (najlepsi) muzycy z Rainbow i Deep Purple. To wszystko po prostu dla dobrej zabawy. Jednak to tylko cztery daty dla Europy. "

Dlaczego muzyk zdecydował się na powrót do korzeni chociaż na chwilę? Powodem był czas, który płynie nieubłaganie...

"

Dobiłem do 70-tki. Zapalenie stawów zaczyna wdawać się we znaki. Jona [Lorda] już z nami nie ma. Zaczynasz zauważać, że Twoi przyjaciele odchodzą i czujesz, że nadchodzi czas, by zagrać trochę starych kawałków. Nostalgia jest ważnym powodem, dla którego to robię, ale nie jedynym. "

Rozochoceni fani mogą stwierdzić, że muzyk sprawił im największą niespodziankę, jaką tylko mógł. Nasuwa się jednak pytanie – dlaczego Blackmore zagra tylko tyle koncertów?

"

Nie chcę planować większej ilości występów, ponieważ biorę na poważnie to, czym zajmuję się aktualnie. "

To, czym zajmuje się muzyk na poważnie, to założona przez niego i jego żonę, Candice Night, kapela Blackmore’s Night. Brzmienie zespołu można określić jako renesansowy folk rock. Kapela stylizuje się w swojej muzyce na średniowieczny zespół ludowy.

Blackmore’s Night wydał od 1997 roku dziewięć studyjnych albumów. Ostatni, zatytułowany „All Our Yesterdays”, ukazał się we wrześniu 2015 roku.

Chcielibyście żeby Ritchie Blackmore wystąpił w Polsce?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Ritchie Blackmore