22.05.2018 12:33

Dlaczego Trent Reznor uważa EP-kę „Bad Witch” za album?

Lider Nine Inch Nails wyjaśnił w skrócie, dlaczego nadchodzącą EP-kę traktuje jak studyjny album. Sprawdźcie, czy zgadzacie się z tokiem myślenia Trenta Reznora.

Trent Reznor z Nine Inch Nails
foto: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East

Nine Inch Nails nie lubi prostych rozwiązań. Zamiast kolejnego studyjnego albumu Trent Reznor wpadł na pomysł trylogii składającej się z 3 EP-ek: „Not The Actual Events” ukazała się w 2016 roku, „Add Violence” wydano w 2017 roku, zaś „Bad Witch” pojawi się 22 czerwca 2018.

Chociaż na ostatnim minialbumie pojawi się tylko 6 utworów, które łącznie trwają 30 minut, to Reznor postrzega to wydawnictwo za album. Muzyk biorąc udział w forum na echoingthesound.org odpowiedział na zarzut jednego z użytkowników, że „Bad Witch” nie może być albumem ze względu na krótki czas trwania wydawnictwa.

Dlaczego według Trenta Reznora „Bad Witch” jest albumem? 

Okazało się, że wpływ na taką sytuację mają serwisy streamingowe, które jak wiadomo Reznor za bardzo nie lubi:

"

EP-ki pojawiają się tak, jak single na Spotify i innych serwisach streamingowych. W ten sposób prędzej odchodzą w niepamięć. EP-ki wydają się mieć mniejsze znaczenie w dzisiejszych czasach, gdy muzyka stała się ogólnie mniej ważna. Nie ma więc sensu się w to bawić, zwłaszcza, że za EP-ki nie pobieramy opłat jak za longplay. "

Jak więc widać, przyczyna jest bardzo prosta i Reznor nie wstydzi się przyznać, czym się kierował przy podejmowaniu takiej decyzji.

Trylogia od Nine Inch Nails

Trent Reznor już wcześniej w skrócie wyjaśnił co oznacza najnowsza trylogia Nine Inch Nails:

"

Pomysł, by stworzyć te trzy EP-ki miał na celu poznanie prawdy o nas, chcieliśmy się dowiedzieć, kim teraz jesteśmy i czy pasujemy do tego świata. Pierwszy minialbum „Not The Actual Events” miał być osobistą, agresywną, autodestrukcyjną refleksją dotyczącą tego pytania i określeniem, jak się czuję w tym świecie. "

Nine Inch Nails ma już zaplanowaną trasę Cold and Black Infinite North America 2018 Tour i jako support przed kapelą wystąpi The Jesus and Mary Chain.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Nine Inch Nails