Dlaczego bracia Young z AC/DC nauczyli się grać? Oto fragmenty archiwalnego wywiadu ze zmarłym Malcolmem

27.01.2021 18:21
Angus Young Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

W archiwalnym wywiadzie ze zmarłym w 2017 roku Malcolmem, muzyk opowiedział o początkach swoich i brata z gitarami. Jak to się stało, że chwycili za instrument?

Historia zna kilka braterskich duetów, które stały się ikonami muzyki. Jednak Malcolm i Angus Youngowie z AC/DC to wyjątkowy przypadek. Taki zestaw gitarzystów na rockowej scenie już się nie powtórzy. Zmarły 18 listopada 2017 roku Malcolm udzielił niegdyś wywiadu dla Billboardu. Opowiedział w nim o początkach z gitarą, tych swoich i tych brata. 

AC/DC: Dlaczego Angus i Malcolm nauczyli się grać na gitarach?

Wszystko zaczęło się od George'a, trzeciego z braci Youngów, który również zmarł w 2017 roku. Muzyk zainspirowany Beatlesami zaczął uczyć się gry na gitarze. Kiedy wraz z rodziną przenosił się do Australii z Glasgow, spędził niemal cztery tygodnie w hostelu dla imigrantów. To właśnie tam założył zespół.

Polecamy

Malcolm przyznał, że na początku nie wsłuchiwał się w próby kapeli brata, a potem okazało się, że ich płyta odniosła sukces w Australii. Dodał, że z Angusem rozpoczęli naukę gry na gitarze już wcześniej.

Ja i Angus graliśmy na gitarze już przed wyjazdem z Glasgow. Graliśmy, bo wszyscy bracia grali, tak po prostu było. Ale kiedy George zaczął odnosić sukcesy z zespołem, po cichu też marzyliśmy, że nam się kiedyś uda.

W rozmowie Malcolm przyznał, że początki z instrumentem dla braci nie były łatwe. Stare, tanie akustyczne gitary były toporne i nie chciały współpracować z muzykami.

Graliśmy melodie na otwartych strunach, bo mieliśmy za małe palce, żeby je odpowiednio dociskać i uzyskać odpowiednio potężny dźwięk.

Muzyk dodał również, że bracia mieli ograniczone możliwości imprezowania i to pchało ich w stronę muzyki.

Byliśmy z Angusem dość mali. W Australii możesz pić od 18 roku życia. Nasi przyjaciele urośli szybko i wyglądali na 18 lat, gdy mieli zaledwie 15. My nie. Od razu było widać, że nie jesteśmy pełnoletni, więc czas między 15 a 18 rokiem życia spędziliśmy w sypialni, grając na gitarze. Robiliśmy to codziennie. Nauczyliśmy się mówić, chodzić i grać.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.