02.09.2015 14:54

Dlaczego czarne ubrania są najlepsze?

Każdy fan rocka i metalu wie, że ubieranie się w czerń to najlepszy z możliwych wyborów. Te przekonania dodatkowo potwierdzają przeprowadzone badania.

Dlaczego czarne ubrania są najlepsze?
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Czarny kolor pasuje do wszystkiego i na każdą okazję. Spotkanie zawodowe, wyjście na wystawną kolację, impreza u znajomych, rockowy koncert? Wybór kolorystyki ubrania jest prosty. Dodatkowo, jeżeli ma się zastrzeżenia co do swojej sylwetki, to należy pamiętać, że czarny przecież wyszczupla. Do tego zalewu pozytywów można dodać kolejne, które udało się ustalić poprzez przeprowadzone badania.

Wyniki mówią o tym, że noszenie się w kolorze nocy sprawia, że wygląda się bardziej atrakcyjnie, inteligentnie i wzbudza się zaufanie. Wnioski te zostały postawione po badaniach przeprowadzonych przez stronę Buytshirtsonline.co.uk, która jest dostawcą ubrań produkowanych przez firmy Fruit Of The Loom, Gildan i American Apparel.

Przepytano dokładnie 1000 ankietowanych, którzy mieli opisać jak postrzegają daną osobę zważając wyłącznie na kolor jej ubrań. O ile czerń spotkała się z aprobatą, tak najgorzej wypadł róż - stwierdzono, że nie pasuje do żadnej okazji, a osoby przywdziewające ten kolor kojarzą się z brakiem inteligencji. Równie blado wypadł brąz i pomarańcz.

Pierwsza randka i rozmowa kwalifikacyjna

Szansa na dobre pierwsze wrażenie jest tylko jedna, aby dobrze ją wykorzystać trzeba zadbać o szczegóły. Ważne jest też wywołanie poczucia zaufania drugiej osoby. 56% ankietowanych wskazało właśnie kolor czarny, jako ten, który wzbudza ufność innych - tak odpowiedziało 48% przepytywanych kobiet i 64% mężczyzn. Zobaczcie jak wygląda to na wykresie:

1

W przypadku czerwieni 54% kobiet uznało, że to idealny kolor do założenia na pierwszą randkę. Mężczyźni już nie wybraliby tej barwy - zdecydowałoby się na nią zaledwie 28%. Największa liczba panów postawiłaby na czerń. Na drugim miejscu uplasował się kolor niebieski. Najgorzej wśród obu płci wypadł pomarańcz (a tytuł serialu mówi przecież, że „Orange Is the New Black”) i brąz (a niby dziewczyny go tak lubią).

Co nas kręci, co nas podnieca?

Jaki kolor sprawia, że wygląda się atrakcyjnie dla płci przeciwnej? To oczywiście pytanie retoryczne. Interesujące jest jednak to, że ludzie wybierali kolory, w których sami dobrze się czują. Jak wiadomo królowała czerń - wybrało ja 46% panów i 64% pań. Interesujące jest to, że 54% kobiet z chęcią widziałoby mężczyzn ubierających się w czerwień. Z kolei tylko 28% panów widziałoby ten kolor na płci pięknej. Ponownie na szarym końcu znalazł się brąz i pomarańcz.

2

Arogancka czerwień

Kolory ubrań, które przywdziewają tylko zarozumialcy i zuchwalcy to...czerwień - tak uważa 28% respondentów. Drugie i trzecie niechlubne miejsce zajęły inne intensywne barwy - odpowiednio pomarańczowy (19%) i żółty (16%). Ten wynik jest o tyle interesujący, że przecież ten kolor uznany też zastał za seksowny i wzbudzający duże zaufanie wśród innych. Sprawdźcie wyniki procentowe dla poszczególnych kolorów na poniższym diagramie:

3

Tym razem czerń (13%) nie poradziła sobie już tak dobrze, bo wyprzedziły ją zieleń (11%), niebieski, brązowy i biel (wszystkie po 6% głosów ankietowanych), które zdobywają tytuł najmniej aroganckich kolorów.

Różowo i głupio mi

Już wcześniej zostało wspomniane, że ludzie ubierający się na różowo w oczach społeczeństwa uważani są za mało inteligentnych. Tylko 5% ankietowanych odpowiedziało, że osoby o wysokim IQ noszą sztandarowe barwy lalki Barbie.

4

Czerń zyskała aprobatę 45% respondentów, zaś drugie miejsce zajął kolor niebieski (35%). Tylko że przecież „niebieskie kołnierzyki” to klasa pracująca, która przecież nie wydaje się być synonimem osób, które zasługują na otrzymywanie nagród Nobla, i które obszerną wiedzę powszechną mają w małym palcu.

Następnym razem, gdy przywdziejecie czarny T-shirt z logo ulubionego zespołu wiedzcie, że puszczając oko do kogoś kto Wam się spodoba na ulicy macie większe szanse na dostanie numeru. Jeżeli powiecie coś średnio inteligentnego w towarzystwie to i tak zostanie to uznane za błyskotliwe, a gdy będziecie komuś wciskać mało wiarygodną wymówkę, to Wasze słowa spotkają się z dużą dozą zaufania. Czarny rządzi!

Inne badania wykazały, zaś że słuchacze heavy metalu zdradzają najrzadziej. Z kolei analiza przeprowadzona na uniwersytecie w Edynburgu ujawniła, że osobowości fanów Slayera i Jana Sebastiana Bacha są do siebie bardziej podobne, niż mogło się to wydawać... Metalowcy są także najwierniejszymi słuchaczami i pozostają oddani temu gatunkowi muzycznemu. Potwierdzone też zostało, że goci to depresyjna subkultura.

A Wy co dziś macie na sobie? :)

Najmodniejsze ubrania męskie 2018

Robert Skowronski
Tagi: Duperele