Dlaczego fani czekali 13 lat na nową płytę Toola? Członek zespołu odpowiada

13.08.2019 16:22
Tool |undefined Fot. . Romana Makówka/Antyradio.pl

Fani Toola chyba należą do grona cierpliwych osób. W końcu słuchacze czekali aż 13 lat na to, żeby usłyszeć najnowszą płytę swoich idoli. Gitarzysta zespołu postanowił wyjaśnić, co było powodem tak długiej nieobecności zespołu.

W 2006 roku Tool wydał "10,000 Days", który był czwartą studyjną płytą zespołu. Wcześniejsze krążki pojawiały się co 4 lub 5 lat. Nikt jednak nie spodziewał się, że na piątą płytę fani poczekają aż 13 lat. Co było tego powodem? Adam Jones w ostatnim wywiadzie wyjaśnił przyczynę takiego "opóźnienia".

Dlaczego fani musieli czekać 13 lat na nową płytę Toola?

Członek zespołu Tool wytłumaczył, że nie czuł się najlepiej, kiedy obwiniano Maynarda Jamesa Keenana o to, że zespół nie wydaje nic nowego. Jak powiedział magazynowi Revolver, każdy się starzeje i ciężej było się spotkać w jednym miejscu:

Cóż, jesteśmy coraz starsi. Ciężej nam zebrać się w jednym miejscu. Każdy ma swoje sprawy do załatwienia więc czekaliśmy aż wszyscy będą gotowi, żeby rozpocząć wszystko od nowa [...]. Proces twórczy wygląda tak samo i to właśnie najbardziej mi się podoba. Naprawdę cierpimy dla sztuki - tak powinno być. Jeśli to jest tego warte, warto przecierpieć swoje. Nie martwimy się o to, czy ktoś to zaakceptuje lub czy to będzie nasza ostatnia płyta [...]. To czas na refleksje.

Przeczytaj także

Kiedy Jones został zapytany o to, jak się czuje z tym, że fani czekali 13 lat na nowe wydawnictwo, gitarzysta odpowiedział:

Minęło trochę czasu. Nigdy nie czułem jakiejś presji. Czułem jedynie lęk, bo wszyscy obwiniali naszego wokalistę, a to nie jego wina. Każdy z nas ma swoje rzeczy do zrobienia - życie, rodzina, inne projekty, inne interesy [...].

Muzyk wyjaśnił również, że "Fear Inoculum" to album, który jest mocno powiązany z dojrzewaniem i tematem "starzenia się". Premiera krążka będzie mieć miejsce 30 sierpnia 2019 roku. 

Zobacz także: Tool zaprezentował pierwszy singiel z nowej płyty. Posłuchaj "Fear Inoculum"

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.