13.08.2019 16:22

Dlaczego fani czekali 13 lat na nową płytę Toola? Członek zespołu odpowiada

Fani Toola chyba należą do grona cierpliwych osób. W końcu słuchacze czekali aż 13 lat na to, żeby usłyszeć najnowszą płytę swoich idoli. Gitarzysta zespołu postanowił wyjaśnić, co było powodem tak długiej nieobecności zespołu.

Tool
fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

W 2006 roku Tool wydał "10,000 Days", który był czwartą studyjną płytą zespołu. Wcześniejsze krążki pojawiały się co 4 lub 5 lat. Nikt jednak nie spodziewał się, że na piątą płytę fani poczekają aż 13 lat. Co było tego powodem? Adam Jones w ostatnim wywiadzie wyjaśnił przyczynę takiego "opóźnienia".

Dlaczego fani musieli czekać 13 lat na nową płytę Toola?

Członek zespołu Tool wytłumaczył, że nie czuł się najlepiej, kiedy obwiniano Maynarda Jamesa Keenana o to, że zespół nie wydaje nic nowego. Jak powiedział magazynowi Revolver, każdy się starzeje i ciężej było się spotkać w jednym miejscu:

"

Cóż, jesteśmy coraz starsi. Ciężej nam zebrać się w jednym miejscu. Każdy ma swoje sprawy do załatwienia więc czekaliśmy aż wszyscy będą gotowi, żeby rozpocząć wszystko od nowa [...]. Proces twórczy wygląda tak samo i to właśnie najbardziej mi się podoba. Naprawdę cierpimy dla sztuki - tak powinno być. Jeśli to jest tego warte, warto przecierpieć swoje. Nie martwimy się o to, czy ktoś to zaakceptuje lub czy to będzie nasza ostatnia płyta [...]. To czas na refleksje. "

Tool
Tool
Przeczytaj także Tool pobił rekord swoim nowym singlem, a płyta "Aenima" wróciła na listę Top 10 Billboardu

Kiedy Jones został zapytany o to, jak się czuje z tym, że fani czekali 13 lat na nowe wydawnictwo, gitarzysta odpowiedział:

"

Minęło trochę czasu. Nigdy nie czułem jakiejś presji. Czułem jedynie lęk, bo wszyscy obwiniali naszego wokalistę, a to nie jego wina. Każdy z nas ma swoje rzeczy do zrobienia - życie, rodzina, inne projekty, inne interesy [...]. "

Muzyk wyjaśnił również, że "Fear Inoculum" to album, który jest mocno powiązany z dojrzewaniem i tematem "starzenia się". Premiera krążka będzie mieć miejsce 30 sierpnia 2019 roku. 

Zobacz także: Tool zaprezentował pierwszy singiel z nowej płyty. Posłuchaj "Fear Inoculum"

Tagi: Tool Maynard James Keenan