20.07.2017 16:28

Dlaczego muzycy Metalliki ścięli włosy w latach 90.?

Wbrew pozorom artyści nie zmienili fryzury w tym samym czasie - każdy z nich zdecydował się na taki ruch w innym momencie swojego życia.

Dlaczego muzycy Metalliki ścięli włosy w latach 90.?
foto: kadr z wideo

Ścięcie włosów u metalowców to zawsze traumatyczne doświadczenie. Gdy muzycy Metalliki pojawili się w krótkich fryzurach wszyscy zaczęli się zastanawiać, czy zmiana image'u była celowa i co to ma wszystko oznaczać.

O to zajście zapytało Larsa Ulricha, który na początku musiał policzyć ile lat temu doszło do zmiany fryzury. Doliczył się ponad 20 lat. Wszyscy sądzili, że muzycy razem poszli do fryzjera, żeby ściąć włosy, ale w rzeczywistości tak nie było:

"

Jason Newsted zgolił głowę w trakcie trasy promującej „Czarny Album”. To była końcówka 1993 roku, a „Load” wyszedł w 1996 roku. Więc była praktycznie 3-letnia luka - szok, horror! Wszyscy członkowie Metalliki mieli nowe fryzury w różnym czasie między 1993, a 1996 roku. "

Muzyk podkreślił fakt, że wówczas przepływ informacji nie był tak szybki, jak obecnie, co również wpłynęło na reakcję fanów, gdy zobaczyli krótkie fryzury:

"

To stało się w czasach, gdy nie było mediów społecznościowych i nie jesteś w stanie nic ukryć. Potem pojawił się „Load” i ludzie nagle zaczęli komentować: „Wow! Wszyscy mają nowe fryzury!”. Oczywiście nie zmieniliśmy uczesania tego samego dnia, każdy z nas indywidualnie zdecydował w różnym czasie przyciąć włosy. Potem ludzie doszli do konkluzji, że to był pewien rodzaj zaaranżowanego celowego przedsięwzięcia, a tak oczywiście nie było. "

Według Larsa ludzie zawsze znajdą jakiś powód, żeby się przyczepić i niestety trzeba z tym żyć. Bywa też i tak, że te sytuacje są dla muzyków zabawne:

"

Czasami siedzimy i chichramy, gdy ludzie mówią takie rzeczy, co jest ok. Ostatecznie myślę, że to oznacza, iż ludzi to obchodzi, są pełni pasji i nadal są w pewnym sensie na bieżąco z Metallicą. "

Lars ostatecznie stwierdził, że to miły problem i tak naprawdę to chciałby wrócić do 1996 roku, gdy miał naprawdę dobre włosy...

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele