12.06.2019 14:04

Dlaczego w "Bohemian Rhapsody" są błędy w historii Queen? Brian May broni filmu

Gitarzysta Brian May nie widzi problemu w tym, że w "Bohemian Rhapsody" niektóre wątki mijają się z prawdą.

Bohemian Rhapsody
foto: kadr z wideo

Chyba sami muzycy Queen nie spodziewali się, że film biograficzny "Bohemian Rhapsody" odniesie tak spektakularny sukces. Produkcja zdobyła 4 Oscary, jak również 2 Złote Globy oraz pojawiła się w Top 100 najbardziej dochodowych filmów wszech czasów. Co ciekawe, krytycy nie byli zbyt przychylni twórcom - "Bohemian Rhapsody" to najniżej oceniany film, który zdobył Złoty Glob od czasów "Pożegnania z Afryką", produkcji wytknięto błędy montażowe czy też nieścisłości w biografii Queen. Fani zespołu od razu zauważyli, że historia poznania Jima Huttona przez Freddiego wyglądała nieco inaczej, jak również pewne piosenki pojawiały się w złych momentach historii.

"Bohemian Rhapsody": Brian May broni błędów w biografii Queen

Sprawę skomentował w końcu Brian May, który współtworzył film, a nawet pożyczył swoje ciuchy z lat 70. na potrzeby "Bohemian Rhapsody". Gitarzysta w wywiadzie Guitar World wyznał, że twórcy nie dążyli do tego, by stworzyć dokumentu, dlatego też niektóre wydarzenia zostały nieco zmienione:

"

Nie robiliśmy filmu dokumentalnego, nie chodziło o to, że "teraz mamy takie wydarzenie, a teraz następne". Chcieliśmy pokazać życie Freddiego Mercury'ego - jego motywację, pasję, lęki i słabość. Zależało nam też na pokazaniu jego więzi z nami, a postrzegał nas jak rodzinę. "

Bohemian Rhapsody kadr z filmu
Bohemian Rhapsody kadr z filmu
Przeczytaj także "Bohemian Rhapsody": Którą scenę z filmu najbardziej lubi Brian May?

Dzięki "Bohemian Rhapsody" streamowanie muzyki Queen zwiększyło się trzykrotnie w porównaniu do 6 miesięcy przed premierą filmu. W sumie przed "Bohemian Rhapsody" była to liczba 588 milionów, zaś po pojawieniu się filmu w kinach liczba ta zwiększyła się do 1,9 miliarda streamów.  Zainteresowanie filmem spowodowało, że do łask powrócił hit "Bohemian Rhapsody" - piosenka trafiła po raz trzeci w historii na listę Billboardu.

Tagi: Rock News Queen Brian May bohemian rhapsody