Dlaczego w "Bohemian Rhapsody" są błędy w historii Queen? Brian May broni filmu

12.06.2019 14:04
Dlaczego w "Bohemian Rhapsody" są błędy w historii Queen? Brian May broni filmu Fot. kadr z wideo

Gitarzysta Brian May nie widzi problemu w tym, że w "Bohemian Rhapsody" niektóre wątki mijają się z prawdą.

Chyba sami muzycy Queen nie spodziewali się, że film biograficzny "Bohemian Rhapsody" odniesie tak spektakularny sukces. Produkcja zdobyła 4 Oscary, jak również 2 Złote Globy oraz pojawiła się w Top 100 najbardziej dochodowych filmów wszech czasów. Co ciekawe, krytycy nie byli zbyt przychylni twórcom - "Bohemian Rhapsody" to najniżej oceniany film, który zdobył Złoty Glob od czasów "Pożegnania z Afryką", produkcji wytknięto błędy montażowe czy też nieścisłości w biografii Queen. Fani zespołu od razu zauważyli, że historia poznania Jima Huttona przez Freddiego wyglądała nieco inaczej, jak również pewne piosenki pojawiały się w złych momentach historii.

"Bohemian Rhapsody": Brian May broni błędów w biografii Queen

Sprawę skomentował w końcu Brian May, który współtworzył film, a nawet pożyczył swoje ciuchy z lat 70. na potrzeby "Bohemian Rhapsody". Gitarzysta w wywiadzie Guitar World wyznał, że twórcy nie dążyli do tego, by stworzyć dokumentu, dlatego też niektóre wydarzenia zostały nieco zmienione:

Nie robiliśmy filmu dokumentalnego, nie chodziło o to, że "teraz mamy takie wydarzenie, a teraz następne". Chcieliśmy pokazać życie Freddiego Mercury'ego - jego motywację, pasję, lęki i słabość. Zależało nam też na pokazaniu jego więzi z nami, a postrzegał nas jak rodzinę.

Przeczytaj także

Dzięki "Bohemian Rhapsody" streamowanie muzyki Queen zwiększyło się trzykrotnie w porównaniu do 6 miesięcy przed premierą filmu. W sumie przed "Bohemian Rhapsody" była to liczba 588 milionów, zaś po pojawieniu się filmu w kinach liczba ta zwiększyła się do 1,9 miliarda streamów.  Zainteresowanie filmem spowodowało, że do łask powrócił hit "Bohemian Rhapsody" - piosenka trafiła po raz trzeci w historii na listę Billboardu.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.