Dlaczego warto być dzieckiem na koncertach Deftones?

Aleksandra Degórska
01.06.2016 10:13
Dlaczego warto być dzieckiem na koncertach Deftones? Fot. kadr z wideo

Pewien urwis miał dużo szczęścia. Zobaczcie, jak wokalista sprawił, że koncert Deftones zapadnie maluchowi na długo w pamięci.

Sporo osób ma taki problem na koncertach - przebijasz się pod samą scenę, by zobaczyć swojego idola, ale przed Tobą stoi ponad dwumetrowy facet, który zasłania cały widok. Nie można go obejść, bo ścisk jest niesamowity, podskakiwanie również nie pomoże.

W takich momentach marzysz o butach na naprawdę grubej podeszwie albo jakiejś małej drabinie. Co mają powiedzieć dzieciaki - jeśli rodzice nie wezmą ich na barana, to mają spory problem, żeby zobaczyć, co dzieje się na scenie.

Pewien mały fan Deftones miał jednak szczęście. Podczas koncertu w Criterion Theater w Oklahoma City Chino Moreno w czasie utworu „Rickets” zszedł ze sceny do publiczności i zauważył urwisa w tłumie, którego podniósł i wziął na barana.

Jak widać, maluchom opłaca się przychodzić na koncerty zespołu. Pewnie niejeden wielbiciel kapeli zazdrościł dzieciakowi.

Śpiewanie z maluchem na barkach jest nie lada wyzwaniem. Brawa zatem dla Chino Moreno, który pokazał, że dosłownie każdy fan jest dla niego ważny.

Deftones obecnie jest w trasie koncertowej promującej najnowszy krążek zatytułowany „Gore”, który ukazał się 8 kwietnia 2016 roku. Album stał się największym sukcesem zespołu od 13 lat debiutując na 2. miejscu listy Billboard 200.

Pierwszym utworem, który poznaliśmy z tego wydawnictwa był singiel „Prayers/Triangles”, do którego powstał teledysk. Zespół kolejno udostępniał numery „Doomed User” oraz „Hearts/Wires”.

Na drugi singiel wybrano natomiast utwór„Phantom Bride”. Gościnnie w tym numerze pojawił się Jerry Cantrell z Alice in Chains. 

Perkusista Abe Cunningham opowiedział, jak doszło do tej współpracy:

Mieliśmy ten utwór, który był praktycznie gotowy. Mogliśmy go tak zostawić, ale pod koniec numeru była pewna luka, która mogła pozostać, ale też mogliśmy ją wypełnić... Zaczęła się więc burza mózgów i pomyśleliśmy, żeby ktoś zagrał zajebiste solo.

W końcu muzycy się zdecydowali na Cantrella, który zachwycił ich swoją grą:

Mieliśmy łzy w oczach ze szczęścia, gdy nagrywał... Gdy słyszysz Jerry'ego, od razu zdajesz sobie sprawę, że to on i jest to bardzo rzadkie. 

Najbliższy koncert Deftones odbędzie się 3 czerwca 2016 roku w Wielkiej Brytanii. Następnie zespół da szereg występów w Europie, zaś od sierpnia 2016 roku rozpocznie trasę po Ameryce.

Jak oceniacie gest Chino Moreno, który wziął na barana małego fana?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.