Do jakich domów Hogwartu trafiłyby gwiazdy muzyki?

Maciej Koprowicz
04.07.2017 11:41
Do jakich domów Hogwartu trafiłyby gwiazdy muzyki? Fot. Andrew Sturmey /Photoshot/REPORTER, Wikimedia Commons, harrypotter.wikia.com

Indiepopowy muzyk Perfume Genius w niecodzienny sposób uczcił 20 lat Harry’ego Pottera. Zabawił się w Tiarę Przydziału, a w rolach uczniów Hogwartu znaleźli się słynni muzycy. Sprawdźcie, kto trafił do Gryffindoru, a kto do Slytherinu.

Pierwszy tom sagi Joanne K. Rowling, „Harry Potter i kamień filozoficzny” trafił po raz pierwszy do księgarń 26 czerwca 1997. Jej bohaterem jest angielski nastolatek, który okazuje się obdarzonym magiczną mocą synem potężnych czarodziejów i jedyną osobą na świecie, która może pokonać złowrogiego maga Voldemorta. Fani Harry’ego na różne sposoby celebrowali jego dwudzieste urodziny w mediach społecznościowych. Do nostalgicznej akcji przyłączył się alternatywny muzyk Mike Hadreas, znany jako Perfume Genius.

Artysta na swoim Twitterze nazwał się „Tiarą Przydziału indie” i zaprosił swoich obserwatorów do zabawy. Fani mieli podrzucać Perfume Geniusowi nazwiska znanych alternatywnych muzyków, a „Tiara” wybierała dla nich odpowiedni dom szkoły magii i czarodziejstwa Hogwart – bohaterski Gryffindor, złowrogi Slytherin, pracowity Hufflepuff lub słynący z mądrości Ravenclaw. Wśród propozycji padło też sporo nazwisk artystów rockowych, m.in. PJ Harvey, Björk, Morrissey i Neko Case z The New Pornographers. Sprawdźcie sami, gdzie trafiliby zdaniem Hadreasa.

perfume
pj
moz
bjork
neko
mac
abba
lana

Z okazji 20. rocznicy premiery książki „Harry Potter i kamień filozoficzny” Facebook udostępnił użytkownikom opcję "czarowania" różdżką na swoim profilu. Niedawno fani sagi o małym czarodzieju stworzyli film o młodości jego największego wroga, Lorda Voldemorta, który wtedy nazywał się jeszcze Tom Riddle. Z kolei autorka serii, Joanne K. Rowling zdradziła, że tak naprawdę Harrych Potterów było dwóch.

Zgadzacie się z Tiarą Przydziału? Jakich artystów wysłalibyście na naukę do Hogwartu?

 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.