04.07.2017 11:41

Do jakich domów Hogwartu trafiłyby gwiazdy muzyki?

Indiepopowy muzyk Perfume Genius w niecodzienny sposób uczcił 20 lat Harry’ego Pottera. Zabawił się w Tiarę Przydziału, a w rolach uczniów Hogwartu znaleźli się słynni muzycy. Sprawdźcie, kto trafił do Gryffindoru, a kto do Slytherinu.

Do jakich domów Hogwartu trafiłyby gwiazdy muzyki?
foto: Andrew Sturmey /Photoshot/REPORTER, Wikimedia Commons, harrypotter.wikia.com

Pierwszy tom sagi Joanne K. Rowling, „Harry Potter i kamień filozoficzny” trafił po raz pierwszy do księgarń 26 czerwca 1997. Jej bohaterem jest angielski nastolatek, który okazuje się obdarzonym magiczną mocą synem potężnych czarodziejów i jedyną osobą na świecie, która może pokonać złowrogiego maga Voldemorta. Fani Harry’ego na różne sposoby celebrowali jego dwudzieste urodziny w mediach społecznościowych. Do nostalgicznej akcji przyłączył się alternatywny muzyk Mike Hadreas, znany jako Perfume Genius.

Artysta na swoim Twitterze nazwał się „Tiarą Przydziału indie” i zaprosił swoich obserwatorów do zabawy. Fani mieli podrzucać Perfume Geniusowi nazwiska znanych alternatywnych muzyków, a „Tiara” wybierała dla nich odpowiedni dom szkoły magii i czarodziejstwa Hogwart – bohaterski Gryffindor, złowrogi Slytherin, pracowity Hufflepuff lub słynący z mądrości Ravenclaw. Wśród propozycji padło też sporo nazwisk artystów rockowych, m.in. PJ Harvey, Björk, Morrissey i Neko Case z The New Pornographers. Sprawdźcie sami, gdzie trafiliby zdaniem Hadreasa.

perfume
pj
moz
bjork
neko
mac
abba
lana

Z okazji 20. rocznicy premiery książki „Harry Potter i kamień filozoficzny” Facebook udostępnił użytkownikom opcję "czarowania" różdżką na swoim profilu. Niedawno fani sagi o małym czarodzieju stworzyli film o młodości jego największego wroga, Lorda Voldemorta, który wtedy nazywał się jeszcze Tom Riddle. Z kolei autorka serii, Joanne K. Rowling zdradziła, że tak naprawdę Harrych Potterów było dwóch.

Zgadzacie się z Tiarą Przydziału? Jakich artystów wysłalibyście na naukę do Hogwartu?

Do jakiego domu Hogwartu chcielibyście trafić?

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Harry Potter