04.09.2018 14:54

Do składu Candlemass powrócił wokalista z albumu „Epicus Doomicus Metallicus”

To prawdziwa sensacja dla fanów doomu. Szwedzki Candlemass znów połączył siły z Johanem Langquistem, który śpiewał na przełomowym dla metalu debiucie grupy.

Do składu Candlemass powrócił wokalista z albumu „Epicus Doomicus Metallicus”
foto: kadr z wideo

Wydany w 1986 przez wytwórnię Black Dragon „Epicus Doomicus Metallicus” szwedzkiego zespołu Candlemass to jeden z najważniejszych albumów w historii metalu. Był jedną z płyt definiujących jego podgatunek, zwany doomem.

Debiut był jedynym albumem Candlemass, na którym funkcję wokalisty pełnił Johan Langquist.

Johan opuścił zespół w 1987, a jego miejsce zajął Messiah Marcolin. W kolejnych latach w zespole występowało jeszcze czterech innych wokalistów – w latach 2012-2019 frontmanem był Mats Levén.

Candlemass: powraca Johan Langquist

Po odejściu ze składu Levéna Candlemass postanowił powrócić do współpracy z Langquistem. O ponownym przyjęciu wokalisty z czasów „Epicus Doomicus Metallicus” zespół poinformował na swoim profilu na Facebooku.

"

W oświadczeniu czytamy:

Powrot do Doomu!

Wokalista z „Epicus Doomicus Metallicus”, Johan Langquist znów jest w Candlemass.

Szokująca wiadomość! Wokalista z „Epicus”, Johan Langquist po 32 latach zawieszenia powraca, by zastąpić Matsa Levéna, który był w zespole od 2012. I to w samym środku nagrywania nowego albumu. Co się stało?

Chcieliśmy odnaleźć naszą drogę do korzeni Candlemass, powrócić do duszy i esencji zespołu. Johan Langquist jest z powrotem i mamy nadzieję, że to da nam trochę nowej energii i znów napędzi serce doomu. Nie wiemy, czy to potrwa 10 lat czy może 5, ale jeśli da nam to jeszcze jeden rok dobrej zabawy i grania muzyki, którą tak bardzo kochamy, to będzie super! Koło się zamyka, Johan wraca! Więcej newsów niebawem. "

Candlemass – nowy album

Nowy album studyjny Candlemass pierwotnie zapowiadano na jesień 2018. 25 maja 2018 fani zespołu otrzymali porcję jego nowej muzyki w postaci EP „House Of Doom”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Candlemass