01.02.2017 12:36

Dobierz drinka do zespołu, którego słuchasz

Wyciągając ulubioną płytę chcesz sięgnąć po dobry alkohol, ale nie wiesz co będzie pasować do tej chwili? Oto strona internetowa, która podpowie Ci jaki trunek sprawdzi się najlepiej!

Dobierz drinka do zespołu, którego słuchasz
foto: materiały prasowe; Anthony Behar / Sipa USA / East News; Caryca Pejnta

Muzyka nierozerwalnie wiąże się z alkoholem - to wie każdy szanujący siebie meloman. Przeprowadzono nawet badania, które wykazały, że muzyka wpływa na odczuwany smak piwa - i nie jest to wcale żart! Słuchając niskich dźwięków czujemy więcej goryczy, zaś przy wysokich brzmieniach piwo wydaje się nam słodsze.

Jaki natomiast wybrać alkohol, gdy chce się posłuchać Slayera czy Muse? Czy należy pić to samo, gdy sięga się po klasyczne hity Yes czy King Crimson? Odpowiedź znajdziecie na stronie drinkify.org, gdzie po wpisaniu nazwy artysty, którego słuchacie dostaniecie odpowiedź czego się napić.

Wódka, whiskey, a może lampka dobrego czerwonego wina? Wszystko zależy od tego, czy akurat sięgacie po thrashmetal czy może po starych wyjadaczy rocka. Postanowiliśmy przeprowadzić mały eksperyment i sprawdzić jaki alkohol pasuje do takich kapel, jak np. Depeche Mode, Nickelback czy Rammstein.

Jeśli nadal nie wiecie czego się napić to możecie zerknąć na nasze zestawienie alkoholi dla prawdziwych fanów rocka i metalu. Są to głównie piwa, wina czy inne trunki sygnowane logo znanych kapel takich jak, m.in. Iron Maiden czy Behemoth.

Chluśniem, bo uśniem!

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Galeria