04.01.2017 11:44

Doda: Slashowi bardzo podobał się pierwszy singiel Virgin

Wokalistka twierdzi, że gitarzysta sam się z nią skontaktował, żeby wyrazić swoją opinię na temat utworu z płyty „Choni”. Jak doszło do znajomości Dody z muzykiem?

Doda: Slashowi bardzo podobał się pierwszy singiel Virgin
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl; Reporter / East News

Doda może pochwalić się znajomością z gitarzystą Guns N' Roses i podczas koncertu Slasha w Łodzi wykonała z nim numer „Sweet Child O' Mine”. Wokalistka przez ostatnie lata marzyła o tym, żeby wrócić do rockowych korzeni. W końcu udało się jej wydać w 2016 roku płytę Virgin zatytułowaną „Choni”, która ma być jej powrotem do rocka.

W jednym z wywiadów Doda wyznała, że sam Slash był zachwycony nowymi dźwiękami od Virgin:

"

Slash słyszał pierwszy singiel, bardzo mu się podobał. "

Potwierdził to Tomasz Lubert, który widział smsa od gitarzysty. Gitarzysta Guns N' Roses poznał twórczość Dody za sprawą swojej znajomej, która okazała się być fanką Dody:

"

Slash trafił na mnie. Siedziałam pewnego dnia w swojej kuchni i zadzwonił do mnie mówiąc po prostu: „Hej, mówi Slash.” To jest mój największy idol, gitarzysta w którym się podkochiwałam jak każda szanująca się nastolatka, fanka zespołu rockowego. Więc, jeżeli po 20 latach, kiedy gram już piosenki Gunsów na swoich koncertach on usłyszał na YouTube to jak ja śpiewam i zaprosił mnie do współpracy na swoim koncercie - to było spełnienie moich marzeń. Wiedziałam, że utrę nosa wszystkim wielkim znawcom rock'n'rolla w Polsce i będzie to najpiękniejsza sytuacja w moim życiu. "

Co więcej wokalistka zdecydowała się, że wyjdzie w cekinowym wdzianku, a nie rockowym stroju, żeby zdenerwować „samozwańczych wyznawców muzy rockowej”. Doda zauważyła skwaszone miny fanów zebranych na koncercie, ale w sumie czemu się tutaj dziwić...

Wokalistka powiedziała również o tym, jak spotkanie ze Slashem wpłynęło na jej losy muzyczne:

"

Na próbie, którą graliśmy spojrzał się on na mnie spod cylindra i cały czas tak machał ręką i zastanawiałam się, czemu tak robi. Podszedł do mnie i powiedział mi: „Gram na scenie kilkadziesiąt lat i jeszcze nikt nigdy nie miał tak mocnego głosu, żebym tak musiał ku*wa moją gitarę podgłaśniać”. Wtedy postanowiłam już nie wracać do popu. "

Czy Doda spełniła swoje postanowienie? Posłuchajcie, jak brzmi nowy numer Virgin:

Sprawdźcie również, co jeszcze wokalistka powiedziała na temat Slasha od 16:44 minuty nagrania:

Podzielacie zdanie Slasha na temat Dody?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Slash