30.05.2017 10:10

Doda i Virgin w coverze „Sweet Child O' Mine” Guns N' Roses

Rozgrzewka przed supportowaniem w czerwcu Axla, Slasha, Duffa i ich kolegów z zespołu? Posłuchajcie Dody, która zmierzyła się z klasycznym utworem Guns N' Roses.

Doda i Virgin w coverze „Sweet Child O' Mine” Guns N' Roses
foto: kadr z wideo

Mogliśmy już usłyszeć jak Dorota Rabczewska radzi sobie z wyżej wymienioną kompozycją, gdyż zaśpiewała ją podczas koncertu Slasha w Łodzi. Okazuje się, że tego samego numeru możemy się spodziewać w setliście Dody i zespołu Virgin 20 czerwca 2017 roku w Gdańsku, gdzie wokalistka wystąpi w roli supportu Guns N' Roses.

Na profilu zespołu Virgin pojawił się post z filmem z coverem „Sweet Child O' Mine”. Sprawdźcie i oceńcie sami:

Jest to fragment z DVD „Riotka Tour”, które ukazało się 20 kwietnia 2017 roku. Doda odpowiadała zarówno za produkcję jak i reżyserię scenariusza. Nad całością zarejestrowanego występu unosi się klimat burleski oraz stylu ulicznego. Artystka zadbała nie tylko o doznania słuchowe swoich widzów, ale także te wizualne. Doda posiada w swoim dorobku także DVD koncertowe z trasy Fly High Tour, które pojawiło się w sprzedaży już w 2014 roku.

Oto co znalazło się na DVD:

 1. If I Could Turn Back Time    
 2. Nie pytaj mnie    
 3. Bad Girls    
 4. Dżaga    
 5. Znak pokoju    
 6. Dziękuję    
 7. High Life    
 8. Lazarium    
 9. Szansa    
 10. Katharsis    
 11. Dwie bajki    
 12. I Love It (Icona Pop)    
 13. Riotka    
 14. Nie daj się (bis)    
 15. Sweet Child O' Mine (bis)

Czy do Virgin dołączy na scenie Slash? Nie można tego wykluczyć skoro Doda i skryty pod burzą włosów gitarzystą od pewnego czasu są niemal jak przyjaciele.

Virgin pojawił się na polskie scenie muzycznej w 2000 roku i przez siedem lat działalności zdobył ponad 70 prestiżowych nagród, a także zaliczył wiele dużych festiwali muzycznych. W 2016 roku Dorota Rabczewska oraz Tomasz Lubert reaktywowali grupę w oryginalnym składzie. W listopadzie 2016 na rynek trafił jej czwarty album zatytułowany „Choni”, który promował utwór „Kopiuj-wklej”.

Jak Ci się podoba cover Guns N' Roses w wykonaniu Dody?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Guns N Roses