20.03.2015 09:21

Dokument o Kurcie Cobainie w 72 krajach

Reżyser „Montage of Heck” Brett Morgen poinformował, że już w kwietniu dokument trafi do kin na całym świecie.

Dokument o Kurcie Cobainie w 72 krajach
foto: materiały prasowe

Film 4 maja wyemituje HBO, lecz wcześniej, już od 10 kwietnia 2015 roku, obraz będzie można obejrzeć na dużym ekranie w 72 krajach. Twórca dokumentu nie pozostawia wątpliwości:

"

W ciągu 90 dni cały świat zyska dostęp do filmu. "

Wkrótce pojawi się dokładna informacja, gdzie i kiedy film będzie emitowany. Na razie wiadomo, że w kinach w Los Angeles, Nowym Jorku i Seattle na pewno obejrzeć go będzie można po 24 kwietnia. Dzięki temu w przyszłym roku będzie mógł ubiegać się o Oscara. Gdyby premiera dokumentu miała miejsce w telewizji, dokument nie miałby na to szans.

Film zobaczymy również w Polsce – 23 kwietnia o godz. 20 w wybranych kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Koszalin, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław Pasaż, Zabrze, Lublin, Katowice. Bilety w cenie 20-25 zł pojawią się w sprzedaży 24 marca. Wcześniej przypomnijcie sobie koniecznie trailer „Montage of Heck”.

Brett Morgen nie zdradza, czy do ostatecznej wersji dokumentu trafił Dave Grohl. Jego nieobecność w obrazie, który mogli zobaczyć uczestnicy styczniowego festiwalu filmowego w Sundance, tłumaczył brakiem czasu. Rozmowa z frontmanem Foo Fighters odbyła się zaledwie miesiąc wcześniej.

"

Mieliśmy zaplanowaną publikację i trudno było zmienić film w 10 dni, by dodać nowy wywiad. To jest film, który chciałem zrobić – nie chciałem, żeby było tam dużo ludzi. Mam nadzieję, że pewnego dnia zobaczymy wersję z Grohlem. "

Po premierze kinowej i telewizyjnej, w listopadzie 2015 roku, „Montage of Heck” pojawi się na DVD.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Kurt Cobain