16.02.2015 16:41

Dokument o Scorpions ujrzał światło dzienne!

Premiera filmu dokumentalnego o Scorpions, „Forever And A Day”, odbyła się w Berlinie. Obejrzyjcie zapowiedź obrazu i relację z wydarzenia!

Dokument o Scorpions ujrzał światło dzienne!
foto: materiały prasowe

Przez półtora roku niemiecka reżyserka, Katja von Garnier, towarzyszyła członkom grupy podczas teoretycznie ostatniej trasy koncertowej. W rezultacie powstał film „Forever And A Day”, który śledzi poczynania muzyków od Moskwy aż po Bangkok. Momentem kulminacyjnym jest decyzja o przedłużeniu działalności Scorpions i uczczeniu 50. rocznicy istnienia grupy kolejną trasą, płytą i filmem.

Premiera obrazu odbyła się 7 lutego 2015 roku w Berlinie. Do niemieckich kin obraz wejdzie już 26 marca 2015 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie mogła obejrzeć go reszta świata. Sprawdźcie, jak wygląda zapowiedź „Forever And A Day”!

Mamy dla Was także relację z premiery!

Wokalista Scorpions, Klaus Meine, powiedział, że zespołowi zależało na współpracy z reżyserem, z którym muzycy poczują „właściwą chemię”.

"

Ekipa z kamerą w ostatnich latach śledziła nas po całym świecie – byli z nami w Bangkoku, Berlinie, Monachium, Paryżu, Los Angeles i Moskwie. To jest szalone. Jest jeszcze tyle materiałów, których nie pamiętamy, na przykład nagrania z czasów trasy koncertowej w 1970 roku. Jest tak wiele zdjęć, których nie widział nikt poza nami... Dlatego myślę, że to będzie wyjątkowy film dla naszych fanów. "

Z okazji rocznicy zespół postanowił odkurzyć niedokończone niegdyś utwory, przede wszystkim z lat 80. Premiera płyty „Return to Forever” odbędzie się 20 lutego 2015 roku.

Pamiętajcie, że Scorpionsi przyjadą do naszego kraju już 9 maja 2015 roku! Wyjątkowy koncert odbędzie się w Atlas Arena w Łodzi.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Scorpions