03.02.2017 10:16

Don Airey: Nowy album Deep Purple zaskoczy wiele osób

Klawiszowiec Deep Purple wtrącił swoje trzy grosze do rozpalania wyobraźni fanów na temat nadchodzącego materiału. Co zdradził o „Infinite”?

Don Airey: Nowy album Deep Purple zaskoczy wiele osób
foto: kadr z wideo + materiały prasowe

Deep Purple rozpoczął prace nad następcą albumu „Now What?!” z kwietnia 2013 roku jeszcze na początku 2016 roku. Szybko poznaliśmy jego oficjalny tytuł, „Infinite”, a także pierwszy promujący go singiel, „Time For Bedlam”. Wiemy już też, że będzie mu towarzyszyła specjalna EP-ka, na której znajdą się niepublikowane nigdzie indziej utwory.

Sam „Infinite” trafi na rynek już 7 kwietnia 2017 roku nakładem wytwórni earMUSIC. Podobnie jak „Now What?!” został wyprodukowany przez znanego ze współpracy z Pink Floyd czy Peterem Gabrielem Boba Ezrina i ponownie został zarejestrowany w tym samym studiu w Nashville. Czy to oznacza, że jest na prostej drodze, by powtórzyć sukces 19. płyty Deep Purple?

W trakcie ceremonii wprowadzania gwiazd do Hall Of Heavy Metal History klawiszowiec Don Airey uchylił rąbka tajemnicy, czego możemy się spodziewać... Czy też właśnie nie możemy.

"

Zgadza się, ten krążek powstawał w tym samym studiu w Nashville pod okiem tego samego producenta. Ale jest nieco mocniejszy od poprzedniego. Trochę bardziej progresywny, jak to określamy w Anglii. Myślę, że zaskoczy wiele osób. Na pewno mnie zaskoczył, kiedy go usłyszałem. (śmiech) Naprawdę! "

Zwłaszcza obietnica o bardziej progresywnym charakterze materiału rozbudziła nasz apetyt. Szczególnie że takie utwory doskonale sprawdziłyby się na koncertach. Deep Purple ma już wszakże zaplanowaną całą pożegnalną trasę, która ma być ostatnią szansą do spotkania z legendą. Chociaż historia rocka nie o takich przypadkach już słyszała - co potwierdził sam Airey...

"

Mamy w planach dwa lata koncertowania. Czy będzie potem coś jeszcze, czas pokaże. Nasz menedżer, Bruce Payne, powtarza, żeby nigdy nie mówić nigdy. Ale jeszcze zobaczymy. Właśnie słyszałem, że Ozzy Osbourne nie znosi najlepiej emerytury. Nie wie, co ma ze sobą zrobić. To jest w końcu nasze zajęcie, a skoro ludzie nadal chcą, żebyśmy to robili, a my możemy to robić, no to cóż... róbmy to. "

Wraz z „Infinite” w niektórych wydaniach otrzymamy film dokumentalny, który przybliży nam kulisy powstawania albumu.

Z kolei w ramach światowej trasy koncertowej Long Goodbye będziemy mogli pożegnać grupę również w Polsce. W ramach tournée Deep Purple zagra u nas dwa koncerty: 23 maja 2017 roku w Atlas Arenie w Łodzi i 24 maja 2017 w katowickim Spodku.

Pełną rozmowę z Donem Aireyem obejrzycie poniżej:

Czekacie na „Infinite”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Deep Purple