09.08.2019 10:42

"Don't Tread On Me" Metalliki zanotował 1500% wzrostu liczby odtworzeń po historii z pumą

Utwór "Don't Tread On Me" Metalliki ma szansę pobić rekord popularności "Nothing Else Matters"? Możliwe. Wszystko dzięki kobiecie, która przeganiała muzyką pumę.

Metallica
foto: Antyradio.pl/Romana Makówka

W sytuacji zagrożenia ludzie reagują bardzo różnie. Jedni drętwieją i nie mogą się ruszyć, inni uciekają ile sił w nogach, a jeszcze inni szukają logicznego wyjścia z niekomfortowej sytuacji. Podczas spotkania oko w oko z dzikim zwierzęciem, odruchem większości z nas pewnie byłoby chwycenie gałęzi lub czegokolwiek, co mogłoby posłużyć jako broń w razie ataku. Na inny pomysł wpadła Dee Gallant, która postanowiła puścić zwierzęciu utwór Metalliki.

Metallica: Don't Tread On Me odtwarzany 1500% razy częściej

"Don't Tread On Me" był podobno najmocniejszym utworem jaki kobieta znalazła na swoim telefonie. Chociaż numer nie należy do najbardziej ekstremalnych, na szczęście wystarczył, a zwierzę uciekło. Historia dotarła nawet do muzyków Metalliki, a James Hetfield zadzwonił do Dee Gallant, aby porozmawiać z kobietą o niebezpiecznym zajściu.

Metallica symfonicznie
Metallica symfonicznie
Przeczytaj także Metallica opublikowała trailer koncertu symfonicznego "S&M2"

Niecodzienne zajście i opowieść mieszkanki Duncan zalało internet. Historia o pumie, która boi się utworu z "Black Albumu" Metalliki stała się viralem na całym świecie. Oczywiście nie obyło się bez zysków dla samego zespołu. Chociaż zarówno album, na którym znalazł się numer "Don't Tread On Me" jak i sam utwór nie narzekają na brak popularności, po incydencie z pumą liczba odtworzeń kompozycji w serwisach na YouTubie wzrosła o 1500%. Jak podaje metalsucks.net, przed historią Dee Gallant wideo na oficjalnym kanale Metalliki zbliżało się do 160 000 wyświetleń. 9 sierpnia 2019 roku film obejrzano niemal 1 400 000 razy. 

Metallica w Polsce w 2019 roku

Metallica już niedługo pojawi się na koncercie w Polsce. Muzycy zagrają 21 sierpnia 2019 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach europejskiej odsłony trasy WorldWired. Na scenie pojawi się także Ghost oraz Bokassa. 

Zobacz też: Ile do tej pory zarobiła Metallica na trasie po Europie? Suma robi wrażenie

Tagi: Rock News Metallica