09.11.2016 14:49

Donald Trump w muzycznym komentarzu rockmanów

Już wiadomo kto będzie prezydentem USA przez najbliższe lata. Co natomiast o tym polityku sądzą tacy artyści jak U2, Pearl Jam czy Green Day?

Donald Trump w muzycznym komentarzu rockmanów
foto: kadr z wideo

Wybory w Stanach Zjednoczonych były gorącym tematem już od kilku miesięcy. Do końca trwała zacięta walka między Hillary Clinton a Donaldem Trumpem i Amerykanie zdecydowali się, że ten drugi kandydat powinien być zwycięzcą.

Muzycy nie zamierzali siedzieć cicho i często podczas koncertów wypowiadali się na temat tego, kto powinien zostać kolejnym prezydentem. Niektórzy nawet złożyli obietnice, jak chociażby Andrew Eldritch z The Sisters of Mercy, który obiecał, że nagra nowy album, gdy wybory wygra Trump. Fani kapeli zatem przypominają jego wypowiedź i liczą, że muzyk dotrzyma słowa, bo ostatni krążek ukazał się w 1990 roku.

Inni natomiast stworzyli specjalnie teledyski czy zmieniali teksty utworów podczas koncertów, by pokazać co sądzą o którymś z kandydatów. Czy ich starania wpłynęły na wyniki wyborów? Są ponoć ludzie, którzy sugerują się zdaniem swoich idoli.

Zobaczcie zatem, którzy artyści „muzycznie” skomentowali walkę polityków.

Marilyn Manson

Muzyk wyda w walentynki 2017 roku swój nowy 10. album zatytułowany „Say10”. Jak na razie nie znamy wielu szczegółów na temat tej płyty, choć jak sam Manson przyznał ma ona być jak „Antichrist Superstar”. Trzymamy kciuki, żeby tak się stało.

Tymczasem artysta podzielił się krótkim filmikiem zapowiadającym ten album. Oczywiście kadry przedstawiające niszczenie Biblii przez Mansona raczej nikogo nie zdziwią. W nagraniu jednak widać również ciało bez głowy, które oczywiście od razu kojarzy się z jednym z kandydatów na prezydenta.

Green Day

Billie Joe Armstrong nie ma najlepszego zdania o Donaldzie Trumpie i w jednym z wywiadów porównał go nawet do Hitlera, bowiem wykorzystuje on gniew klasy pracującej.

Co więcej podczas ceremonii 2016 MTV EMA Awards podczas wykonywania kawałka „American Idiot” wokalista wplótł słowa dotyczące Trumpa, który zrobi pranie mózgu Ameryce.

Bruce Springsteen

Na koncercie w Monachium w czerwcu 2016 muzyk po wykonaniu kawałka „Dancing in the Dark” wziął od jednego z fanów transparent z napisem „Pie*rzyć Donalda Trumpa. Chcemy tańczyć z bossem”.

Co więcej podczas wiecu poparcia dla Hillary Clinton przed Independence Hall w Filadelfii gitarzysta zagrał akustycznie trzy swoje kawałki - „Thunder Road”, „Dancing in the Dark” oraz „Long Walk Home”.

Oprócz tego muzyk podzielił się swoim zdaniem dotyczącym tego, dlaczego to właśnie Clinton powinna wygrać wybory, a nie egoistyczny Donald Trump:

"

Kandydatura Hillary bazuje na inteligencji, doświadczeniu, przygotowaniu i aktualnej wizji Ameryki, w której każdy jest istotny. Mężczyźni i kobiety, biali i czarni, Latynoamerykanie i miejscowi. Wszystkie narodowości wszelkich wierzeń mogłyby wspólnie zgłaszać problemy w rozsądny i rozważny sposób. "

Zobaczcie nagranie z jego występu:

Pearl Jam

Niejednokrotnie fani zespołu podczas koncertów mogli się dowiedzieć co o Trumpie sądzi wokalista kapeli. W kwietniu 2016 roku Eddie podczas jednego z koncertów zaczął wywijać w masce Trumpa. Jak więc widać za bardzo nie lubi tego polityka.

Natomiast w czasie koncertu w Madison Square Garden w maju 2016 roku zespół postanowił zachęcić młodych do głosowania i to śpiewająco. Kapela zmieniła nieco tekst kawałka „Wishlist” komentując tym samym wybory prezydenckie. W utworze pojawili się kandydaci na to stanowisko, jak również klejnoty Donalda Trumpa.

"

Piep*zyć Donalda Trumpa,
To tak jakby jego penis stawał się mniejszy za każdym razem, kiedy mówił, że jest „wielki”. "

Posłuchajcie tego fragmentu:

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele