Doommetalowy Candlemass wyda EP-kę, która jest soundtrackiem do gry „House of Doom”
Aleksandra Degórska
25.04.2018 14:53
Doommetalowy Candlemass wyda EP-kę, która jest soundtrackiem do gry „House of Doom” Fot. candlemass.se

Muzycy postanowili zaangażować się w ciekawy projekt, który zainteresuje niejednego metalowca.

Szwedzcy doommetalowcy Candlemass powracają z nowym materiałem zatytułowanym „House of Doom”. Co więcej EP-ka zawiera utwory wykorzystane w grze online o tym samym tytule. Lider kapeli Leif Edling stworzył numery, które zostały wykorzystane w grze. Co więcej cały zespół był zaangażowany w tworzenie gry.

Postarano się zatem, żeby grafika gry zazębiała się z piosenkami Candlemass. Materiał został wyprodukowany przez Marcusa Jidella, za miks odpowiada David Castillo, zaś za mastering Maor Appelbaum.

Nowa Ep-ka od Candlemass

EP-ka pojawi się 25 maja 2018 i zawierać będzie w sumie 4 utwory. Ostatnie wydawnictwo zespołu to EP-ka Death Thy Lover z 2016 roku wydana z okazji 30-lecia zespołu. Znalazły się na niej 4 kawałki, a na wokalu pojawił się Mats Leven, który dołączył do kapeli w 2012 roku.

Sama gra natomiast przypomina jednorękiego bandytę, a grafika spodoba się każdemu fanowi metalu:

Jeszcze w 2017 roku Edling wyznał, że Candlemass pracuje nad dużym projektem, który jest wyzwaniem dla grupy. Teraz już wiadomo, co miał na myśli.

Muzyka metalowa w grach

28 lutego 2018 roku światło dzienne ujrzała gra „Apocalipsis: Harry at the End of the World”. W projekcie zaangażował się Nergal, który pojawił się jako narrator. Co więcej w grze usłyszymy również muzykę Behemotha. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.