04.12.2014 17:44

Down ma swoją własną potrawę

Możecie w to nie wierzyć, ale to zdjęcie ma przedstawiać szefa kuchni. John Hurkes z Minneapolis właśnie przygotował superdanie dla nowoorleańskiej grupy.

Down ma swoją własną potrawę
foto: thebulldognortheast.com

John Hurkes naprawdę wygląda inaczej. Po prostu bardzo kocha muzyka Carpathian Forest, którego widzicie powyżej. Na co dzień pracuje w restauracji Bulldog Northeast w Minneapolis. I trochę mu się tam nudzi, bo niedawno wpadł na pomysł kolejnej (po krwistej, piekielnie ostrej i bluźnierczej pizzy Slayera) dość nietypowej potrawy.

Zainspirowany płytą Down „Nola” z 1995 roku, a w szczególności otwierającą ją piosenką „Temptation’s Wings”, stworzył wiodące na pokuszenie skrzydełka z kurczaka na… gofrach.

downchixwaffles

Chcecie przepis na Temptation’s Wings & Waffles? Smażone skrzydełka kurczaka w południowym stylu, chrupiąca podsmażona cebulka, pokryte boczkiem wędzonym, burbonem i masłem ziołowym gofry na whiskey.

A jak to wszystko razem smakuje? Posłuchajcie mistrza kuchni!

"

Ten (nie)pocieszający posiłek może wysłać cię nad zatokę albo z powrotem do „Rehab”. Skrzydełka są wstrząśnięte mąką i ostro popieprzone riffami mistrzów z Nowego Orleanu w Luizjanie. Wraz z uderzeniami bębnów gofry zostają pokonane jak „Pillars of Eternity” i rozkwitają twierdzą monolitycznych tonów. "

Nie wiemy, czy kucharz nie minął się z powołaniem. Ale kto go tam wie – może przy łóżku pod nocną lampką, oprócz książek z przepisami, ma też jakiś niewielki zeszycik, w którym zapisuje swe poezje…

"

Grube riffy brną przez bagno gorącej whiskey tak, jak bluesowe gitarowe solówki dobierają się do kości. Podróż na statku z gofrów z żeglującym obok mocnym, aromatycznym masłem ziołowym przez dźwięcznie chrupiącą cebulkę jest jak wyjący, wkurzony Philip H. Anselmo. (...) Wraz z ostatnimi, epickimi rytmami tego albumu, razem z perkusistą Jimmy Bowerem, przebijecie się nożem i widelcem do gofrów. Kiedy jem, „Bury Me in Smoke”! "

Po prostu nie możemy doczekać się kolejnych dań na cześć ukochanych zespołów (i ich opisów).

Urszula Drabińska
Tagi: Duperele Philip Anselmo Down